דף הבית / כללי / הרגשת הבורא

הרגשת הבורא

חוות דעתו של א. ניוברג, MD, פרופסור, אוניברסיטת פנסילבניה: היום נוצר מדע חדש על המוח וביולוגיית האמונה, כדי לקבוע עובדות אחר חיפוש הבורא בתוך האדם. עד עצם היום הזה, מוח האדם מהווה חידה גדולה עבור המדענים.

מומחים שחוקרים את המוח, יודעים טוב מאוד שההתרשמויות שנוצרות במוח לא תמיד משקפות את המציאות של ההתרשמות הזאת. אנחנו בכלל לא אומרים שהמוח יוצר את הבורא, אנחנו מעירים שהמוח שלנו בדרך טבעית יוצר מנגנונים שהופכים את הניסוי הדתי לאפשרי, כי הפעילות הנצפית במוח בזמן התפילה מתרחשת במערכת הלימבית שפעילה בזמן התקפים אפילפטיים.

בכך שהזמינו פעילות חשמלית בחלקים המצחיים של המוח, המתנדבים הרגישו רגשות שאותם תיארו כעל טבעיים, אלוקיים, ואפילו הרגישו את עצמם כנביאים, שבאים להם כל מיני רעיונות "מלמעלה". האזורים האלה של המוח אחראים גם על ההבנה, הבנת הדיבור.

האמונה בבורא מותנית על ידי המשיכה הפסיכולוגית הגדולה שלה. יש רעיון שהבורא נותן תשובות קבילות לשאלות עמוקות ומדאיגות על משמעות הקיום. הוא מאפשר לקוות שחוסר הצדק בעולם הזה מקבל שכר בעולם הבא, שברגע של חולשה תמיד יתמכו בנו ויעזרו לנו. בנוסף לכך, משתחררים תכשירים סרוטונין ואופיאטים (opiates). דרך אגב, סמים כל כך נפוצים בחברה המודרנית, שהחליפו את הדת כאופיום עממי.

תגובתי: כמובן שהבורא מצייר לנו את המוח שלנו, וחכמת הקבלה, כפסיכולוגיה עליונה, מגלה את המערכת של ההכרה שלנו ומאפשרת לה לפקח ולתפוס את התמונות וההרגשות שמוזמנות, והמקור שלהן נקרא "הכוח העליון", או "אלוקים", מפני שהוא מהווה את המקור שלהן. התכונה היחידה של הטבע היא השפעה ואהבה.

ידיעות קודמות בנושא:
כל השינויים הם בתוכי ולא מחוצה לי
מה צריך לעשות כדי שהציביליזציה תשרוד?
המשבר הוא שלב המעבר מן המקומי אל הגלובלי

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/UZhtl

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest