דף הבית / כללי / הרבצת לעצמך!

הרבצת לעצמך!

הרבצת לעצמך!
שאלה:
שמעתי, שאדם משקיע מאמץ במקום אחד ומקבל את התוצאה במקום אחר. האם זה נכון?

תשובה: כמובן, אדם משקיע מאמץ במקום אחד, ומקבל את התוצאה במקום אחר, ואין הוא יכול לקשור את שני האירועים האלו יחד. זה כמו בתמונה רקומה: מלפנים נראית התמונה ומצידה האחורי רואים את הקשרים בין האלמנטים והחלקים שלה.

מאחר וכולנו קשורים זה בזה בנשמות לנו, אין שום דבר, באף אחד, שאין באחרים. יוצא מזה שאחד משקיע מאמצים, והיכן שהוא האחר מקבל את השכר. חוק זה נובע מכך שכולנו קשורים בנשמה אחת, נשמת אדם הראשון. כולם כאחד, ולכן אין זה מוזר ולא מפתיע שבצד אחד (של הנשמה) ישנו מתח (ייסורים) ובצד השני מצב טוב יותר (שכר). הפיתרון היחיד הוא להתחיל להרגיש את כל הנשמה הכללית כשלי!

תארו לעצמכם שכל מי ששנאתם, שעשיתם לו רע, יתגלו לכם לפתע כהכי קרובים, יקרים לכם או חלקי נשמתכם ממש. כלומר, מתגלה לך שהרבצת לעצמך! כתוב שכך עתידות להרגיש אומות העולם שהכו זו את זו באכזריות, כשיגלו שהכו בעצם את עצמן.

לחצו לצפייה בסרטון
לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/Cs1UE

One comment

  1.  בעל הסולם אגרת 29 – 1927

    “ומרדכי יצא מלפני המלך בלבוש מלכות”. הכל בזכר תליא מילתא [כל העניין תלוי בזכר] , אפילו מגילוי של אסתר וד”ל.” המצב של גמר התיקון נמצא מלכתחילה. ואין שום שינויים במצבים, אלא רק איך שהאדם בהדרגה מגלה את המצב האמיתי היחיד שנמצא במציאות. איך “ואגלאי מילתא למפרע”, שכל זה הוא קיים, ומתגלה כעת כלפי האדם. ויוצא, שגמר התיקון הוא תיקון התחושות, החושים, ההרגשות, ההבנות של האדם, לאותו מצב היחידי שבו נמצאת המציאות.

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest