הקרנה חופשית

ברוחניות קיים כלי שמורכב משני חלקים: גלגלתא ועיניים ואח"פ. כל ספרי המקובלים מתארים בדיוק את השורשים הרוחניים האלה. בעולמנו קיימות תוצאותיהם – "הענפים". במילים אחרות, על ידי פעולתם השורשים מעולם האצילות (Aziluth) יוצרים את העתקתם כאן.

אפשר לתאר זאת כגרפיקה ממוחשבת, שמשתקפת על המסך בצורה הנוחה לצפייה. אני רואה על המסך דמויות של אנשים: חלקם הקרנה מגלגלתא ועיניים (G"E), וחלק אחר – מהאח"פ (AHA"P). הרי ברוחניות קיים כוח בשם "אברהם". הוא מברר את הכלים, הרצונות, לפי שני סוגים, וכתוצאה מכך בעולמנו נוצרות שתי קבוצות: ישראל (Israel), כלומר, המכוונים "ישר לבורא" (ישר-אל) ואומות העולם (World).

הכול נובע מהשורשים. ב"מחשב" הרוחני הם מעובדים על ידי "תוספת" מיוחדת, עד לסיום התוכנית. ואנחנו עוקבים אחרי התהליך על "מסך" העולם שלנו. ועכשיו, על פי היחסים בין שתי הקבוצות הללו, אנחנו יכולים ללמוד את שורשיהם – או להיפך, יכולים לעלות אל השורשים וללמוד את הענפים.

אולם בין ההקרנה על המסך ו"המקור הממוחשב" ישנו הבדל (∆), והוא מילוי התפקיד. בתוך המחשב שולט המוחלט המלא, ולמי שנמצא על המסך יש בחירה חופשית (choice) במימוש ייעודם. והאפשרות הזאת נסתרת בתוך הסוג שנקרא "ישראל".

מכאן נובעות טענות מוצדקות למרכיב הבעייתי הזה, גם מצד אומות העולם, וגם מצד הבורא (Creator), שעומד מאחורי "המקורות". דווקא ישראל צריך להביא את העולם לתיקון, להראות לכולם מה זה טוב ומה זה רע, להסביר את תוכנית הבריאה… בקיצור, הוא חייב לכולם.

ישראל יכולים להתגאות בחובה הזאת בעבודה המיוחדת הזאת – עבודת הבורא, ויכולים לזרוק אותה בגלל "חוסר שייכות". בכל מקרה, כפי שאנחנו רואים מההיסטוריה, הכול מסתובב סביב האנשים האלה – לצערם או לשמחתם, תלוי כיצד רואים את זה…

מתוך שיעור על פי המאמר "שיפחה כי תירש גבירתה", 30.08.2012

ידיעות קודמות בנושא:
אם אתה לא בא לעולם, העולם בא אליך
אל תהיה צודק, תהיה טוב
כשלא מתחשק לגדול

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/rbvln

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest