דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / הקן המשפחתי של הבורא והנברא

הקן המשפחתי של הבורא והנברא

"קליפת נוגה" מורכבת מחצי טוב וחצי רע, שייכת לי ולא שייכת, משהו שעומד באמצע ומקשר אותי עם כל המציאות, עם הבורא. מצד אחד, זו "קליפה", אבל מצד שני, זאת כזו "קליפה", שאני יכול להשתמש בה במעבר ממציאות אחת לשנייה.

תמיד קיים כזה גשר שמקשר בין הטוב והרע. אין כזה רע שיהיה מנותק לגמרי מהטוב, חוץ מ"לב האבן". ל"לב האבן" אין שום מגע עם הטוב. הבורא, זו תכונת "יש מיש" והוא ברא את תכונת הנברא "יש מאין", שלא הייתה קיימת קודם, ולכן אין ביניהם שום מעבר מקשר.

בין התכונות "יש מיש" (שזה הבורא) ו"יש מאין" (שזה הרצון של הנברא) אין "קליפת נוגה", אין מעבר בין "לב האבן" לבין הבורא, ולכן אי אפשר לתקן אותו בצורה ישירה. אבל בין כל יתר האבחנות ישנו מעבר כזה, וצריכים תמיד לחפש ולגלות אותו. לכן כתוב: "לעולם ירגיז אדם יצר טוב על יצר רע", כלומר צריכים לעשות קונפליקט ביניהם.

אבל כבר מההתחלה אני צריך לדעת, שבסופו של הקונפליקט הזה, של החיכוך החזק הזה, הפיצוץ האמיתי, יתגלה משהו שזה הממוצע בין שניהם, שמקשר בין שני הצדדים העוינים. כמו שהקוֹף, הוא חוליית המעבר בין דרגות החי והאדם, המעבר בין המדרגות, בין המצבים.

המעבר הזה הוא הדבר החשוב ביותר. מפני ששני הצדדים המנוגדים, הטוב והרע, נשארים במדרגה הנוכחית, ואילו המעבר הופך פתאום למקום של לידה חדשה שמעלה אותי למעלה.

לכן, "שליש אמצעי דתפארת", שבו מתחברים "בינה" ו"מלכות", ג"ע ואח"פ, זוהי הנקודה המרכזית ביותר של הבריאה, הבורא והנברא, שמתחילים לבנות יחד את ה"קן המשפחתי" שלהם, את הבית המשותף.

מתוך שיעור על מאמר מספר "שמעתי", 19.04.2013

ידיעות קודמות בנושא:
האדישות גרועה מהשנאה
היכן שהכול קודר ולא מובן
חתימה טובה לכם בספר החיים!

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/SHiwJ

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest