דף הבית / משבר עולמי / הקדמה לספר הזוהר – בשבילי נברא העולם

הקדמה לספר הזוהר – בשבילי נברא העולם

laitman_2008-11-14_7127_70.jpg

חברים יקרים! אני מתחיל לפרסם קטעים מספר חדש שייצא לאור בקרוב.

בשבילי נברא העולם

את הקשר בינינו ניתן להשוות לשבירת תמונה לחלקי פאזל, אז אפשר לומר כך: זה לא רק ששברו את התמונה לחלקים, אלא גם הרכיבו את החלקים הפוך. אם לא היה בינינו שום קשר ניחא, אבל השבירה יצרה בינינו קשר שלילי.

אז מדוע כך נעשה? העניין הוא שבלי קשר שלילי לא יכולנו לגלות היום שסוג הקשר בינינו הוא הסיבה לכל רע או לכל טוב, הוא ה"עזר כנגדו" שעוזר לנו לגלות את טבעו של הבורא הנמצא מחוץ לנו. במילים אחרות, אם לא היה בינינו שום קשר, לא היינו יכולים לגלות את הסיבה לרע בחיינו. בזכות זה שאנחנו מגלים שהקשר בינינו הוא רע, אנחנו יכולים להפוך אותו לטוב.

קורה לנו לפעמים בחיים שנוצרת סיטואציה שמקרבת בינינו לבין אחרים. קודם לא היה בינינו קשר קרוב, היינו רחוקים ושמרנו על חזות אדיבה. אבל פתאום מסיבה כלשהי מצאנו את עצמנו יחד, יהיה זה קשר זוגי, עסק משותף, בעיה משותפת או כל דבר אחר.

התקרבנו, ועכשיו אנחנו מתחילים לגלות עד כמה אנחנו שונים, עד כמה אנחנו לא מתאימים… ואז מתגלה הרע שהיה גם קודם, אבל לא מגולה. אחרי שגילינו שהקשר בינינו הוא רע, אנחנו בדרך כלל שואפים להתרחק, אבל אם התנאים החיצוניים לא מאפשרים זאת, אין לנו ברירה אלא לתקן את היחסים.

דרך אגב, האם זה לא מזכיר לכם את מצב האנושות של ימינו? בעבר הקשרים היו חלשים מאוד, כל מדינה הייתה מקושרת עם מספר מצומצם של מדינות אחרות. לא היה בינינו קשר אמיתי, ולכן הרע לא התגלה כל כך. אבל עם הזמן העולם נעשה גלובלי – כפר אחד קטן, כולם קשורים לכולם, תלויים בכולם ושונאים את כולם, וזה בדיוק מה שיחייב אותנו לתקן את היחסים בינינו.

ידיעות קודמות בנושא:
הקדמה לספר הזוהר – המציאות האמיתית
הקדמת לספר הזוהר – פירוש הסולם
הקדמה לספר הזוהר. כאיש אחד בלב אחד (17.08.10)

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/jT3i9

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest