דף הבית / משבר עולמי / הצורך לשנות

הצורך לשנות

שאלה: מובן שהאנשים היום כבר אינם יכולים להסתדר בלי האינטרנט. אך מתי הם ירגישו שהבורא מסתתר שם בפנים, ודווקא אותו הם מחפשים?

תשובתי: קודם כל, האנשים צריכים להרגיש את הריקנות של האינטרנט, של הקשר שהוא יוצר עכשיו. ואז יתעורר בהם הצורך לשינוי. הרי הם רצו לגלות קשרים חדשים כלשהם, חיים אחרים, מעניינים ומלאים. הם קיוו לצאת מהריקנות הפרטית שכל אחד הרגיש ולפחות שָם למצוא איזשהו מילוי.

פעם האנשים דרשו "לחם ושעשועים" ועכשיו הם דורשים "לחם ואינטרנט". הרי האינטרנט בדיוק מספק את השעשועים ואת הבידור. ופתאום הבידור יסתיים… ומה אז יישאר לי? פרוסת לחם וזהו? רק בזה יסתכמו החיים שלי, כמו חמור שאינו שאינו מכיר דבר מלבד האבוס שלו?

ואז האנשים יתחילו לחפש מילוי רוחני. בדומה לאלה שכבר עכשיו מרגישים את הריקנות בחייהם. יישאר רק הלחם לבדו, וחוץ ממנו לא יהיה לנו במה למלא את החיים. ואם אפילו האינטרנט אינו נותן מילוי, אז מה כן? הרי הרשת הזאת יכולה לכאורה לספק את כל מה שיש בעולם. יהיו בה אלפי אפשרויות שונות: תלת מימד, אפקטים ויזואליים שונים, תמונות סטריאוסקופיות, והאדם לא יתעניין בכל זה. אם אין רצון, כל הדברים הנוצצים כבר לא ימשכו.

וכפי שעכשיו התלמידים שלנו נמשכים אלינו, מפני שהם מרגישים שיש כאן אור לנשמה, משהו נעים, מעניין, אמיתי, כך גם אלה שנמצאים בעולם הווירטואלי ירגישו את זה ויגיעו אלינו בתוך אותה רשת האינטרנט.

מתוך שיעור על מאמרו של בעל הסולם "הקדמה לספר פנים מאירות ומסבירות", 23.02.2011

ידיעות קודמות בנושא:
נווה-מדבר בשממה של האינטרנט
האינטרנט – לינק לבורא
המרחב הווירטואלי עבור הקשר הפנימי

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/RBbSM

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest