דף הבית / כלכלה / הפתרון 74 – המגזר העסקי

הפתרון 74 – המגזר העסקי

מה מאפיין עסק בריא ואילו חוקי טבע מתקיימים בו, מהי הנוסחה להתנהגות אנושית בעבודה ולתמחור נכון של מוצרים והאם קיים עקרון של הכרחיות בעסק? (הרב ד"ר מיכאל לייטמן בשיחה עם הצוות הכלכלי על ניהול עסקים)

תוכנית הטלוויזיה "הפתרון" בנושא "המגזר העסקי".

לצפייה/האזנה: | MP3 אודיו | MP4 וידאו |

להורדה: | MP3 אודיו | MP4 וידאו |

קטעים מהשיחה:

אנחנו כבר שמענו על כל מיני ניהולים כאלו ואחרים ביפן, בכל מיני מקומות שעושים חיבור בין העובדים באותו מפעל, ומנהלים כל מיני אירועים בין העובדים. בזמן ההפסקה שם עושים כל מיני דברים. זאת אומרת, כבר הבינו בעלי העסקים מזמן שחיבור בין העובדים הוא חשוב, וכדאי להשקיע בזה כסף כי זה אחר כך מביא תועלת. אלה דברים ברורים.

מנהל מה זה? זה סדרן עבודה מוסמך, זה המנהל.
צריך להיות איש מיוחד שחוקר את היחסים בין בני האדם ורואה עד כמה הוא יכול לקשור אותם בצורה הדדית שהם יהיו ככפפה אחת, שיעבדו כך שהעסק בשבילם יהיה כעסק שהם ירגישו משפחה, שזה לתועלת הכללית.

הבעיה היא בחוסר קשר נכון בין עובדי החברה, כל עובדי החברה. את זה אתה צריך לסדר, כי חברה חייבת להיות כמשפחה. חייב להיות מומחה ולא אחד, אלא איזו מחלקה בתוך העסק שלך שדואגת להביא את החברה שלך להיות כמשפחה. אני רוצה, נניח לפרסם את עצמי, אז אני מזמין אנשי פרסום מהטלויזיה מהרדיו מכל מיני דברים, אלו שיודעים לכתוב, שיודעים לעשות, לכל דבר יש מומחים.

האמת שיש שיטה בחכמת הקבלה איך להגיע לזה, על ידי עשיריות, על ידי סדנאות, זה כן, הכל נמצא, אבל זאת עבודה.

עיקרון ההכרחיות בעסק זה שאני מרוויח, כמו בעל מכולת נניח או משהו כזה שהיה פעם. הוא יודע שהוא קונה באיקס שקל, מוכר באיקס פלוס חמישים אחוז, עשרים אחוז מס וכולי, נשאר לי ברוך ה', לא רוצה יותר. נניח יש לו ראש קטן, הוא לא רוצה לעשות מזה סופר. זה מספיק לי למשפחה שלי ככה, אני סוגר את זה בחמש בערב הולך הביתה, יש לי ערב שקט, יש לי שבת, הכל יפה וטוב. אצלו זה נקרא חיים רגועים. עסק נורמלי, לא רוצה יותר.

הוא מותאם לטבע ולא גובה מחירי עתק. הוא מוסיף עוד עשרים אחוז וחי מזה. הוא והעובדים שלו. הבעיה שלנו שאנחנו לא יכולים למלא את עצמנו, אנחנו כולנו כל הזמן צמאים יותר ויותר.

אנחנו רק צריכים על ידי אותם האמצעים שחכמת הקבלה אומרת, להתחיל לעבוד עם העובדים, מהמנהלים ועד המנקה, שכולם כולם כולם ידעו ממש במה אנחנו עוסקים. אנחנו צריכים לעורר בהם הרגשת משפחה. הרגשת חיבור, ערבות. ערבות, שכולנו שייכים למשפחה אחת, כולנו תלויים זה בזה.

תוכניות קודמות:
הפתרון 73 – חסכונות והשקעות
הפתרון 72 – תרבות הצריכה, חלק ב'
הפתרון 71 – תרבות הצריכה, חלק א'

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/z2hqF

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest