דף הבית / המשבר ופתרונו / הפתרון / הפתרון 70 – תקן הזהב, חלק ב'

הפתרון 70 – תקן הזהב, חלק ב'

האנושות צריכה להתארגן לחיים החדשים. מהו קנה המידה שיקדם אותה נכון יותר, מה יגיע קודם, שינוי קנה המידה או שינוי האדם, ומה חשיבות האליטה כמובילת המהלך? (שיחת המשך של חברי הצוות הכלכלי עם הרב ד"ר מיכאל לייטמן)

תוכנית הטלוויזיה "הפתרון" בנושא "תקן הזהב", חלק ב'.

לצפייה/האזנה: | MP3 אודיו | MP4 וידאו |

להורדה: | MP3 אודיו | MP4 וידאו |

תקציר השיחה:

אם אין הדפסת כסף, אפשר להשתמש בדולרים, אמנם שהיום כל דולר שווה עשירית מהדולר לפני עשר שנים, אבל בכל זאת זה משהו שקבוע וקיים.

אנחנו צריכים להתקדם בכל זאת לחיים שהם כמו חיי קיבוץ, רק קיבוץ של שמונה מיליארד אנשים, אבל בסופו של דבר החינוך צריך למלאות מקום שקודם היה ממלא כסף בחברה הרגילה האגואיסטית. והאדם דרך החינוך, יתחיל להרגיש כמה שהוא מקבל מילוי הרבה יותר חזק, הרבה יותר שלם תמורת ההשקעה שלו בחברה כי הוא מתעלה מעל הכסף, הכבוד והמושכלות לרמה הבאה של החיים, שזה חיים חוץ גופיים. וזה מה שמחייב אותו, יחד עם החינוך להשקיע בחברה.

השינוי בקנה המידה (המעבר מהזהב) יגיע לפני שינוי האדם, כיוון שאנחנו בכל זאת צריכים להתארגן לחיים החדשים, לאספקה, לדברים האלה. עד שהחינוך נכנס, ועד שהוא משפיע על האדם, ועד שהוא מביא את האנשים באמת לרמות כבר מתקדמות, לוקח שנים רבות.

הכלכלה לא תחזיק הרבה זמן. נראה לי שמה שקורה היום מסביר לנו את זה שוב. אבל מצב המעבר לא יכול להיות שידוע למישהו בעולם. כי כאן אנחנו נמצאים כבעלי בחירה חופשית, וזה תלוי בהרבה מאוד גורמים בחברה האנושית. ולכן אין אדם שיודע זאת זה, אין אדם. ולכן רואים שהיו הרבה טעויות באנושות, אפילו מצד המקובלים, כי אנחנו יכולים לקבוע רק כללים, אבל איך שזה יתממש, זה תלוי בבחירה של כל אחד ואחד ויחד כולנו.

יכול להיות שפנייה לאליטות היא הדרך (מלמעלה למטה), כי עם הדרך מלמטה זה בא בהתנגשות עם אלו שיושבי מעלה. זה תמיד בא דרך מהפכות, מלחמות, מלחמות אחים, בכל מדינה ובין המדינות. והאליטות תמיד יש להן צבא וגם כסף, הם ירצו לשלוט ולהחזיר בחזרה את כל מה שהם רואים כלא נכון. ולכן אני חושב שאנחנו צריכים למצוא דרך להגיע אליהם ולשכנע אותם. וזה לא הזוי, לא פנטזיות. לשכנע אותם שכדאי להם בעצמם, מתוך פחד שיבואו מלחמות גדולות, להביא את האנושות הנחשלת בגללם, לרמת החיים מקובלת, נורמלית, יפה, ולהשלים את מה שהם לא רוצים לתת לאנושות, על ידי החינוך.

דבר ראשון אנחנו צריכים להראות לאליטות מה זה מילוי רוחני. דבר שני, להסביר להם שבזה הם עוצרים את ההידרדרות האנושית, שזה בסופו של דבר גם כן מנענע את כל היסודות שלהם. הם יכולים לבנות לעצמם מבצרים, אבל ההידרדרות בכל זאת תגיע לכולם.

תוכניות קודמות:
הפתרון 69 – תקן הזהב, חלק א'
הפתרון 68 – כלכלת ארצות הברית
הפתרון 67 – תקציב המדינה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/6jaRl

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest