דף הבית / המשבר ופתרונו / הפתרון / הפתרון 66 – הון שחור

הפתרון 66 – הון שחור

העלמת מס מקורה בחוסר תחושת אחדות בין העם לממשלה. הרב ד"ר מיכאל לייטמן מסביר מהו קשר נכון בין בני אדם, ובינם לממשלה ועל חשיבות החינוך והסכמה חברתית מעל השוני הקיים בין חלקים שונים בחברה.

תוכנית הטלוויזיה "הפתרון" בנושא "הון שחור".

לצפייה/האזנה: | MP3 אודיו | MP4 וידאו |

להורדה: | MP3 אודיו | MP4 וידאו |

תקציר השיחה:

אם נסתכל על הממשלה שלנו, נראה דוגמה לשחיתויות רבות. איך שהם משתמשים בכסף ששייך לציבור, זה פשוט איום ונורא לראות לאן זה הולך. זה מוציא מכל אחד מהאזרחים בכלל טעם לתת להם משהו.

אם היית פותח איזושהי קופה חברתית בצד, היית מקבל שם פי כמה ממה שאנשים נותנים למערכת המס, כי היום הם לא מרגישים שזה הולך למשהו טוב. העם לא מרגיש שהוא יחד עם הממשלה, הממשלה לא מראה שהיא עושה משהו לטובת העם, אין קשר דו-כיווני ביניהם.

אני שמשלם מס, לא מרגיש שזה טוב. מפלגות מיד מתחילות שם לקרוע את כל הכסף הזה, עד שזה לא יהיה ממש פתוח, כמו במשפחה שיושבים ודנים לאן צריכים לתת את הכסף, קודם כל לילדים, אחר כך לזקנים, וכך הלאה.

צריך להביא רוח, רוח של חיבור, כמו במשפחה. ואז כל אחד ייתן מס ולא יחשוב שגונבים את זה ממנו. צריך להביא רוח חדשה שכולנו מחוברים, שאנחנו כולנו בונים, בונים מדינה, בונים עם, אנחנו צריכים להגן על עצמנו מפני השכנים, וכן הלאה. צריך להביא כאלו דברים, ולא שנאה.

צריכים להסביר בבתי ספר, לחנך את האדם שידע למה אנחנו משלמים מיסים? לאן המיסים הולכים? איך הם מתחלקים? צריכים להסביר את זה.

הכלכלה השחורה היא מכה, ממש מכת המדינה. חסר לנו ארבעים מיליארד שקל בשנה, מה עושה הממשלה? היא חושבת איך היא יכולה עוד לסחוט מהאזרח.

החינוך ייתן לאדם איזה קול פנימי של הנשמה שלו, שלא כדאי לו להעלים מס. הוא ירצה לעשות טוב לעם שלו, למדינה שלו, לחברה שלו.

תוכניות קודמות:
הפתרון 65 – סין
הפתרון 64 – סוגיית הגז והמשאבים הטבעיים
הפתרון – המודל הניאו-ליברלי

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/d5kht

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest