דף הבית / המשבר ופתרונו / הפתרון / הפתרון 64 – סוגיית הגז והמשאבים הטבעיים

הפתרון 64 – סוגיית הגז והמשאבים הטבעיים

מאגרי הגז והמשאבים הטבעיים שייכים למדינה. מהו המנגנון הבריא שיכול לנהל אותם לטובת המדינה והאזרחים, מי צריך לנהל אותם ומהם השיקולים הנכונים בטיפול בסוגיות כאלה? (חברי הצוות הכלכלי בשיחה עם הרב ד"ר מיכאל לייטמן)

תוכנית הטלוויזיה "הפתרון" בנושא "סוגיית הגז והמשאבים הטבעיים".

לצפייה/האזנה: | MP3 אודיו | MP4 וידאו |

להורדה: | MP3 אודיו | MP4 וידאו |

תקציר השיחה:

מתוך ניסיון החיים שלי, אני יודע שבעצם כל דבר שמדינה חושבת לחסוך בו או לקבל איזה רווח, ואחר כך להפנות אותו לעם, נעלם בדרך. לכן אני מאוד פסימי, אני רואה בנושא הגז מאבק בין חברי הממשלה, ואני לא חושב שמישהו בכלל חושב שבאמת יהיה כאן איזה רווח למדינה.

כולם אגואיסטים, כל אחד חושב לעצמו, לא איכפת כלום חוץ מזה, לאף אחד, ולכן גם מהעסק הזה לא יצא שום רווח. יספרו לך הרבה ש"אנחנו על ידי זה בנינו ועשינו", אבל בעצם אחר כך תראה את האמת ממבקר המדינה, במקרה הטוב. זו באמת הזדמנות של פעם במאה שנה, ואנחנו כרגיל נפספס אותה.

הפתרון הוא, שאנחנו לוקחים איזשהו חשבון בנק ואנחנו שואלים את הבעלים של מקורות הגז, כמה כסף הם מבטיחים לנו שיכנס לחשבון הזה כל שנה, תמורת איזה בטחונות, ואנחנו בוחרים בגורם שיכול להבטיח את הכי הרבה כסף. בחשבון הזה, ותחת הפיקוח! לא של פוליטיקאים, אלא צריכים לבנות מנגנון מיוחד שהוא ידאג ויעשה משאל עם וייתן דין וחשבון על כל פרוטה ופרוטה שמשחררים מהחשבון הזה.

צריכים לחפש איזה ארגון, עורכי דין לדוגמה, שינהל את החשבון, וכל הזמן יפעל לפי משאל העם. אבל שזה לא יהיה מכור מראש, שלא יהיו משחקי קואליציוניים, לא לפי אותם הכללים שמוכרים לנו בממשלה. אין דבר כזה מודעות ציבורית, זה כמו שמארגנים מהומות, אז מאמריקה מארגנים כאן כל מיני מהומות. ואז העם יצא לרחובות. אז אני אומר לך מישהו ארגן את המאבק, שזה יישאר למדינה, לטובתם. תחת כל הכותרות היפות עומדים אנשים שיש להם מזה רווח פוליטי, מדיני, כלכלי.

אם אתה רוצה פתרון, זה רק חינוך העם. חינוך העם, תעביר את זה, תעביר את הכסף לארגון שהוא באמת לא שייך לממשלה, והוא עוסק בחינוך העם. כי רק זה יעזור למדינה.

תוכניות קודמות:
הפתרון – המודל הניאו-ליברלי
הפתרון – שלב המעבר – מכלכלה נוכחית לכלכלה לפי חוקי הטבע
הפתרון – עקרון המחסור בכלכלה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/pjGVH

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest