דף הבית / המשבר ופתרונו / הפתרון / הפתרון – עקרון המחסור בכלכלה

הפתרון – עקרון המחסור בכלכלה

החברה האנושית מתנהלת באופן המביא למחסור במשאבים. האם חסרון זה טבעי או מלאכותי, מה החסרון האמיתי אליו צריך האדם לשאוף וכיצד החברה יכולה לספק לו מילוי של כל צרכיו? (הרב ד"ר מיכאל לייטמן בשיחה של חברי הצוות הכלכלי)

תוכנית הטלוויזיה "הפתרון" בנושא "עקרון המחסור בכלכלה".

לצפייה/האזנה: | MP3 אודיו | MP4 וידאו |

להורדה: | MP3 אודיו | MP4 וידאו |

תקציר השיחה:

השורש העליון של תופעת המחסור הוא, שהחברה האנושית מארגנת את עצמה כך שחלק מהאנשים רוצים שהמפתחות למחסור ולסיפוק יהיה בידיהם, זה כל הבעיה. אנחנו מגיעים למצב של מחסור מלאכותי. אנחנו חיים בחברה שהאנשים שמשחקים עם המחסור, רוצים על ידי זה לנהל את החברה.

אנחנו מתחילים להבין שאת החיים שלנו אנחנו יכולים לספק על ידי ההתקדמות בביולוגיה, בגנטיקה, בכל הדברים, כך שבסופו של דבר נגיע למצב בו נוכל לחיות מאיזשהו שדה קטן, להאכיל את כל העולם ולהוציא מים מאבנים.

נצטרך למצוא לאדם מילוי נגד השאלות שלו על החיים, וזאת תהיה בעיה גדולה, כי לא הטבע שלנו, ולא הממשלות שלנו, ולא האנושות, מסוגלים לזה. אז זה יהיה מחסור אמיתי.

אני חושב שהיום אנחנו מייצרים חיסרון מלאכותי, הורסים מדינות כמו באפריקה, המזרח התיכון, ועוד. יש איזשהו מחשבה איך להרוס יותר ויותר מדינות, שיהיה לאנשים מה לבנות ובמה לעסוק, ושהם יהיו ממש עסוקים במשהו.

על פני המחסור אנחנו בעצם מגיעים לתשובה, שהמחסור האמיתי הוא מחסור רוחני. שסך הכול אני חי כדי למלא את הבהמה שלי, כדי למלא את החיים הקצרים שלי, אני רואה את הסוף. אז הרצונות בינתיים גדלים ומתחילים להעלות שאלה, בשביל מה אני חי.

תוכניות קודמות:
הפתרון – המשבר הכלכלי באיחוד האירופאי
הפתרון – עקרונות הכלכלה החדשה
הפתרון – סנקציות כלכליות

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/lIUCt

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest