דף הבית / המשבר ופתרונו / הפתרון / הפתרון – עקרונות הכלכלה החדשה

הפתרון – עקרונות הכלכלה החדשה

כיצד מביאה הכלכלה לידי ביטוי את מערכות היחסים בין בני אדם, מהי רמת החיים החומרית בחברה המתוקנת מבחינה רוחנית וכיצד עקרונות הכלכלה מתפתחים וממומשים בחברה זו? (שיחה של חברי הצוות הכלכלי עם הרב ד"ר מיכאל לייטמן)

תוכנית הטלוויזיה "הפתרון" בנושא "עקרונות הכלכלה החדשה".

לצפייה/האזנה: | MP3 אודיו | MP4 וידאו |

להורדה: | MP3 אודיו | MP4 וידאו |

תקציר השיחה:

הכלכלה צריכה לבטא את הפתרון הפנימי של האדם. קודם כל אנחנו רואים את המערכת שהיא כולה מסודרת ומקושרת, כמו בכל מערכת הטבע, בה הכול מקושר והכול מתנהג לפי חוקים קבועים ומוחלטים. ואז, לפי מה שאנו מתרשמים, לפי איך שאנחנו רוצים לבנות את המערכת הזאת בינינו, אנחנו חושבים איך נכלכל את הפרטים במערכת.

הפתרון הוא ברמה הרוחנית והאידיאולוגית, והכלכלה רק צריכה לקחת משם איזה העתק ולהביע אותו ביחסים בין בני אדם. לא בכל היחסים, אלא רק בצורת החיים החומריים החדשה. אם החברה מחליטה שכדאי לנו להוסיף עוד להתפתחות הגשמית, אנחנו מוסיפים. זאת אך ורק כדי להיות חופשיים יותר (מבחינת זמן ומאמץ) להשקיע את הכול בקשר בינינו.

העונש שמקבל האדם, משום שלא מוסיף בהשפעה, הוא בחוסר הכרה במערכת השלמה והרוחנית, שהיא מביאה אותו לחיים הנצחיים ושלווים, שהיא נותנת חיים לא בכך שאדם סגור בין דולרים ליורו, אלא שהאדם נמצא בקומה שנייה של קיום: האדם בודק את החיים לא לפי הכסף, אלא לפי הרגשת החיות הנצחית. שהוא מתרומם למערכת האחרת, לערכים החדשים.

ישנו רק פתרון אחד: לבנות חברה, שהחברה הזאת תתחיל להתייחס אליה כאילו שאתה נמצא כבר בחשבון הרוחני, ואז, השפעת הסביבה עליך תחייב אותך להתייחס בחזרה, לפי החשבון הרוחני. זה מלאכותי, אין לך את זה. אבל אם ילמדו אותך איך לעשות זאת, כמו שמלמדים ילד קטן. כשילד בא לעולם, לפי ההתקדמות שלנו ביחסים בינינו, אנחנו גם כן נשפיע על המערכת הכלכלית, הבעיה בכל התיאוריות הכלכליות שהמטרה שלהם היא לא נכונה, ולכן הדרך שאליה הם מובילים אותנו לא נכונה, גם כן החשבון שלהם הוא לא טוב.

תוכניות קודמות:
הפתרון – סנקציות כלכליות
הפתרון – כלכלה רוחנית
הפתרון – פריון גשמי ורוחני ומה שביניהם

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/XJ7uN

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest