דף הבית / המשבר ופתרונו / הפתרון / הפתרון – סנקציות כלכליות

הפתרון – סנקציות כלכליות

במערכת הרוחנית אין סנקציות. כיצד הדבר משתלב עם הסנקציות שמדינות העולם מטילות על ישראל, מהו הקשר הרוחני בינן לבין ישראל וכיצד ישראל יכולה להסיר את איום הסנקציות? (שיחה של חברי הצוות הכלכלי עם הרב ד"ר מיכאל לייטמן)

תוכנית הטלוויזיה "הפתרון" בנושא "סנקציות כלכליות".

לצפייה/האזנה: | MP3 אודיו | MP4 וידאו |

להורדה: | MP3 אודיו | MP4 וידאו |

תקציר השיחה:

אנחנו נמצאים במצב שמולנו כל העולם, אתה לא יכול להשוות את היחס לרוסיה, לאיראן והיחס לישראל, כי כמה אנשים שונאים את איראן או רוסיה לעומת ישראל? ישראל שנואה על כולם.

לא יכולות להיות סנקציות במערכת הרוחנית. שם זה ההיפך, כל אחד שמח להתכלל בשני, כי אדם או קבוצת אנשים גדלים אך ורק מתוך כמה שהם משפיעים, נותנים, מעבירים לזולת.

יש לנו קשר חומרי עם כל העולם, ויש לנו קשר במישור יותר גבוה, קשר רוחני עם כל העולם. בקשר החומרי עם כל העולם אנחנו תלויים בהם בכל, כי אין במדינה שלנו שום דבר חוץ מהשכל, הראש היהודי. אבל ברוחניות לעומת הגשמיות, העולם תלוי בנו. ודווקא בגלל שהם תלויים בנו ברוחניות ולא מקבלים מה שמגיע להם לקבל מאיתנו, הם בתת-ההכרה מרגישים שאנחנו מונעים מהם חיים טובים, התקדמות רציונאלית פנימית ורוחנית, לכן הם מוכנים להביא לנו סנקציות, ולעשות לנו כל מה שאפשר.

אנחנו בלא מודע עושים סנקציות על העולם בכל רגע ורגע שאנחנו לא משחררים לעולם את השפע הרוחני, מה שאנחנו צריכים לתת. אומות העולם מרגישים שישראל שונאת אותם, שהיהודים כל הזמן מחזיקים בתוכם משהו והם גורמים רע לכל העולם. בימינו, הם מרגישים שצריך לפתור את הבעיה הזו. זאת אומרת, זה שני מישורים. שבמישור הגשמי אתה תלוי בהם, במישור הרוחני הם תלויים בך.

אף אחד לא יודע מה המקור לשנאה. לא אומות העולם ולא אנחנו עם ישראל. התגובה השלילית של אומות העולם כלפינו היא בת אלפי שנה. אנחנו הפסקנו להיות ב"ואהבת לרעך כמוך" מזמני רבי עקיבא בחורבן בית המקדש, איבדנו את הכוח הרוחני, אין לנו מה לספק להם, אין לנו אותו בעצמו ואנחנו לא יודעים מה זה, ואנחנו נמצאים בגלות, בהסתרה, בחושך, בלילה של אלפיים שנה.

כשאומות העולם יראו שאנחנו באמת רוצים לבצע עבודה רוחנית, ומוכנים לעשות זאת יחד איתם, כי כדי לקבל רוחניות אנחנו גם במשהו צריכים את עזרתם, הם יבואו ויעזרו. אנחנו צריכים להביא כל העם לדרגה כזאת שהוא מבין, מרגיש ויודע מה הוא עושה. צריכים להביא לכל העולם את השיטה הזאת, שפע, ידיעה, לטפל בכל העולם. זה הכול עלינו לעשות, כך כתוב.

אין צורך לפתוח מערכת חינוך באומות העולם וללמד אותם, מספיק לעשות כאן בישראל שלבים ראשונים של התיקון, של החיבור בעם, ואומות העולם יתחילו מתוך זה לקבל איזה ידיעה והרגשה שאנחנו פועלים נכון ויעזרו לנו בכל. אנחנו לא מבינים עד כמה אנחנו מייצבים את אומות העולם, את כולם, מרמת הפשיזם ועד הרמה הכי גבוהה ונעלה. אנחנו נמצאים בחשבון מאוד מסוכן, עם התפרצות השנאה בעולם, ויתכן גם מלחמת עולם שלישית.

תוכניות קודמות:
הפתרון – כלכלה רוחנית
הפתרון – פריון גשמי ורוחני ומה שביניהם
הפתרון – הכלכלה החברתית ומילוי צרכים

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/joStw

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest