דף הבית / המשבר ופתרונו / הפתרון / הפתרון – כלכלה רוחנית

הפתרון – כלכלה רוחנית

קיום חומרי הכרחי ומלא, הוא תנאי ליצירת שגשוג ורווח רוחניים. כיצד האנושות יכולה לספק זאת לכולם, מהי השקעה רוחנית וכיצד היא משפיעה על רמת חיים רוחנית? (שיחה מרתקת של חברי הצוות הכלכלי עם הרב ד"ר מיכאל לייטמן)

תוכנית הטלוויזיה "הפתרון" בנושא "כלכלה רוחנית".

לצפייה/האזנה: | MP3 אודיו | MP4 וידאו |

להורדה: | MP3 אודיו | MP4 וידאו |

תקציר השיחה:

כל העולם הופך להיות למשפחה אחת. אז בדיוק כמו שאתה מתנהג במשפחה, כך אתה צריך לראות כלכלה החדשה. איך אתה מכלכל את המשפחה, כך אתה צריך לחשוב על כלכלת העולם. מטרת הכלכלה היא לספק לכולם רמת חיים אחידה.

כמו שנגיד ישנו היום מעמד הביניים, לצורה כזאת אנחנו צריכים להביא את האנשים. אבל כל אחד צריך לקבל באשר הוא סתם אדם, לא חשוב אם הוא עובד באיזו משרה גבוהה, כמה הוא מביא התקדמות לחברה וכולי, כל אחד מקבל את זה כי בלי זה הוא לא יכול להתקיים. כדי לספק את ההכרחיות צריך להגדיר תנאים, מה אנחנו צריכים כדי להגיע למצב שכולם יקבלו רמת החיים כזאת. כמה מפעלים, בתי ספר, בתי חולים, טיפות חלב צריך, כל דבר.

אין מה לדבר על התפתחות ברמת החיים, האדם הוא אדם, אני בעוד חמש שנים לא צריך לאכול פי שניים מהיום. אנחנו מגיעים למצב שבצורה ריאלית, נורמלית, הגיונית, רציונלית, תהיה רמה שמתקבלת על כולם שכך אנחנו צריכים לחיות זהו. זה לא שאנחנו חיים בצמצום, אלא עם כל הדברים שיש היום למעמד הביניים. אנחנו לא מעוניינים להעלות סתם את רמת החיים, כי אתה ממלא את חיי האדם בכל מיני צעצועים ומונע ממנו התקדמות פנימית ורוחנית.

אנשים יראו את ההשתתפות שלהם בעבודות רק כדי לקדם את עצמם בצורה פנימית ורוחנית. כי על ידי זה אנחנו מזמינים את המאור המחזיר למוטב, שהוא מביא לנו שפע, שהוא מביא לנו רוגע, בריאות. וההיפך, כל הדברים שהם יוצאים מגדר ההכרחי שאנחנו קבענו לעצמנו שכך אנחנו חיים, יפחתו ככל שנתקדם רוחנית.

רמת חיים רוחנית נמדדת באושר של בני אדם. עד כמה שהם מרוצים מזה, עד כמה הם מרגישים את עצמם שהם מממשים את עצמם, עד כמה הם משיגים בהרגשה שלהם, שזה נשאר אצלם, הם משיגים נצח, התפתחות שהיא בלתי פוסקת ואין לה גבול וכן הלאה. אדם משאיר את הגוף שלו ברמה מסוימת, כי באמת היא לא צריכה יותר ולא פחות.

כולם נמצאים במערכת הלימוד ועוסקים בזה כל הזמן, מהבוקר עד הלילה, וכך כל הזמן נמצאים בהתקדמות. כשהם מפרנסים זה את זה, שהרווח של כל אחד תלוי בהשקעה של כל אחד, כי כאן מדובר על בניית מוצר, שזה הקשר ביניהם, השתתפות שלמה, שכולם עושים את זה ומזה כולם מרוויחים. ההשקעה היא בוויתור על האגו, וחיבור מעל לאגו בהתכללות, ומתוך זה כמה שנשקיע בהתאם לזה, נזמין את המאור המחזיר למוטב. זה כשפע שמגיע, שמתקן, מחבר, ובתוך החיבור מקבלים מילוי, והמילוי הזה הוא בעצם התוצאה, זה הרווח שלהם.

אם אני יכול לקבל את הכלים של החבר, ולעזור לו לתקן את הכלים האלו, אז אני שואל עבור עצמי ועבורו, זה נקרא: "בכור נוטל פי שניים", ואני מקבל שפע, מתקן את הכלים שלו בי, ומתקן את הכלים שלו מחוץ לי וממלא אותם, אני בכך "משמין" בנשמה. הרווחים הם מאד ברורים. אפשר למדוד אותם טוב, רק המדידות זה ברמה הרגשית, ברמת המאמצים, ברמת השפע שממלא את הרצונות, ובצורה גשמית אנחנו לא יכולים לראות את זה. אבל ישנן מדידות מאד מדויקות ברוחניות על כל מאמץ.

תוכניות קודמות:
הפתרון – פריון גשמי ורוחני ומה שביניהם
הפתרון – הכלכלה החברתית ומילוי צרכים
הפתרון – המודל הכלכלי והמענה לחסרון כלכלי

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/6SjCK

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest