דף הבית / המשבר ופתרונו / הפתרון / הפתרון – המודל הכלכלי על פי חכמת הקבלה, חלק א'

הפתרון – המודל הכלכלי על פי חכמת הקבלה, חלק א'

כיצד יתקיימו מערכות יחסים וקשרים בין בני אדם בחברה המתוקנת, יחד עם תחרות שתטיב עימה? הרב ד"ר מיכאל לייטמן מסביר את המודל האינטגרלי של כלכלה חברתית המבוססת על חוקי הטבע וחכמת הקבלה.

תוכנית הטלוויזיה "הפתרון" בנושא "המודל הכלכלי על פי חכמת הקבלה", חלק א'.

לצפייה/האזנה: | MP3 אודיו | MP4 וידאו |

להורדה: | MP3 אודיו | MP4 וידאו |

תקציר השיחה:

הכלכלנים לא יוכלו להגיע לנוסחאות החדשות שדורשת המערכת האינטגרלית, כיוון שהם עדיין לא עשו מעבר פנימי, הם עדיין לא שינו את עצמם.

הטבע מתחיל עכשיו לעבור לצורה אינטגרלית, לראות את הקשר בין כולם. במערכת הזו יש צריכה טבעית שכל אדם חייב לקבל כדי להתקיים ("לא יגונה ולא ישובח").

צריכים לשחרר את האנשים מעבודות מיותרות, מבזבוז חומרי גלם ולאפשר לכולם להתקיים במסגרת החינוכית החדשה. השלב הזה מדבר אוניברסיטה כללית לכל העם. העם יעבור שינוי פנימי כתוצאה מטיפול נמרץ לאגו של האדם, במטרה לעשות ממנו חלק אינטגרלי מהמערכת הכללית.

במערכת הכלכלית החדשה, כל העקרונות יהיו שונים בהשוואה לכלכלה הנוכחית, כיוון שכולם יקבלו בשווה. מבעל הבית של המפעל ועד המנקה האחרון. התוספת לא תבוא לידי ביטוי בחומר, בחומר הגופני כולנו שווים.

גם בכלכלה החדשה תהיה תחרות. התחרות תהיה עד כמה אני תורם לחברה (ייצור זול יותר, פחות זיהום), ולא בכמה אני יכול להרוויח יותר על חשבון המתחרה.

תוכניות קודמות:
הפתרון – חשבונאות לאומית וחינוך אינטרגלי
הפתרון – חיסכון כלכלי בחברה מתוקנת
הפתרון – רפורמה חברתית כלכלית

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/CRPNL

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest