דף הבית / כלכלה / הפתרון – חשבונאות לאומית וחינוך אינטרגלי

הפתרון – חשבונאות לאומית וחינוך אינטרגלי

חינוך אינטגרלי יביא לחסכון כלכלי שיועבר לאזרחים ויאפשר לספק להם רמת חיים בסיסית. שיחה עם הרב ד"ר מיכאל לייטמן על החינוך, שיטת החיבור ועל מנגנון העבודה החדש בו יעסוק האדם בחברה העתידית.

תוכנית הטלוויזיה "הפתרון" בנושא "חשבונאות לאומית וחינוך אינטרגלי".

לצפייה/האזנה: | MP3 אודיו | MP4 וידאו |

להורדה: | MP3 אודיו | MP4 וידאו |

תקציר השיחה:

החברה תוכל לחסכון סכומים גדולים אם היא תאמץ את "חכמת החיבור". לדוגמה: 14 מיליארד ש"ח שמושקעים במלחמה בפשיעה, יועברו לאזרחים וישמשו כדי לספק להם רמת חיים בסיסית, בתנאי שהם נכנסים למערכת החינוך. עיקר עבודת האדם הוא בהתחברות עם האחרים, ובזה הוא עובד, זו העבודה הרוחנית שלו, עבודת החיבור. וכולם חייבים להשתתף בזה. המערכת הזאת מלווה את האדם עד סוף חייו.

היום הכלכלנים ומקבלי החלטות מעוניינים שיהיו כמה שיותר פשעים, תאונות, אסונות טבע. המערכת היום עובדת כך, שכמה שיותר רע לחברה, זה טוב יותר לכלכלה. לדוגמה: משרד הבריאות אינו דואג לבריאות, הוא דואג לכסף, הוא דואג לשלוט בכל המדינה, אז הוא רוצה שיהיה עוד בתי חולים, עוד חולים, עוד בעיות, אז הוא יגדל, יקבל יותר כסף ויוכל לשלוט. כך זה בכל תחום ותחום.
אנחנו יכולים לעשות דברים פשוטים. לפתוח בכל המדינה סניפים של לימוד "חכמת החיבור", גם ברדיו, גם בטלוויזיה, גם דרך מרכזי הלימוד שלנו.

עלינו לנסות להגיע לנוסחאות שנוכל לראות בדיוק רווח והפסד מחיבור/חוסר חיבור, בתחומים כגון: פשיעה, כלכלה שחורה, תאונות דרכים, פריון נמוך בעבודה, נזקים אקולוגים ובריאותיים ועוד. העלויות מחוסר החיבור הן עצומות. בנוסף, משאבים רבים שכיום מתבזבזים על מאבקים ותחרות, יתפנו לרווחת החברה ולמימון מערכת החינוך של "חכמת החיבור".

תוכניות קודמות:
הפתרון – חיסכון כלכלי בחברה מתוקנת
הפתרון – רפורמה חברתית כלכלית
הפתרון – השתלבותן הכלכלית-חברתית של קבוצות מיעוט

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/7RKPC

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest