דף הבית / חינוך, ילדים / הפשיזם הידידותי

הפשיזם הידידותי

דעה: פרשנים פוליטיים רבים מתריעים על איום הפשיזם בעולם. מדובר על האידיאולוגיה הטוטליטרית החדשה, בשילוב שיטות "רכות" יותר של השפעה על אזרחי המדינה ומדינות אחרות. זהו "הפשיזם הידידותי".

החברה המודרנית הגיעה למצב שבו רצון הבוחרים הפשוטים כמעט ולא משפיע כלל. הם הפכו לברגים במכונת הדיכוי הטכנוקרטית, מבלי לדעת שעוקבים אחריהם ומאזינים להם.

הפשיזם הידידותי פועל באופן עדין יותר מהפשיזם הרגיל. הוא מצדיק את הדיכוי על ידי הצורך בהגנה על זכויות האדם וחירות האזרח, ובו בעת הורס את הערכים המסורתיים של החברה (לדוגמה, מתן לגליזציה של נישואים חד מיניים.)

 הצורה החדשה של הפשיזם כוללת שבע קטגוריות עיקריות:

1. סוג של מבנה כוח. במיזוג בין הון גדול למנגנון המדינה, נוצרת האידיאולוגיה החדשה של אומנות הממשל וטמטום העם, כלומר, ניהול תהליכים פוליטיים על ידי הצגת תיאטרון, שבה מאחורי התמונות האטרקטיביות הנכפות על הציבור טמונות משמעויות אמיתיות.

2. דיכוי האופוזיציה על ידי חתרנות סמויה.

3. שיטה להשמדת התנגדויות ואנשים בלתי רצויים על ידי טרור והסתה לסכסוכים אתניים, חיפוש אחר "איומים חיצוניים" וארגון מהומות המוניות.

4. שיטות שכנוע, כגון: שימוש באמצעי התקשורת ולוחמת מידע שמטרתה לשעבד את התודעה ולשתק את ההמונים.

5. עידוד התנהגות "טובה" על ידי מתן תגמולים בצורה של תפקידים.

6. הסחות דעת על ידי אמצעי התקשורת, נוחות, מין, סמים, כתות דתיות, אלכוהוליזם, התמכרות לסמים, הימורים, ספורט וסצנות של אלימות קיצונית.

7. סוג של מערכת שרידות – חיוניות פנימית.

 הפשיזם החדש הוא פשיזם עם חיוך – נעים לעין ולאוזן. הפרויקט "השותפות המזרחית", שהפך גורם למשבר הפוליטי הנוכחי באוקראינה, הוא גם אחד מהכלים האלה, שנעשה ביוזמת וושינגטון, אך קודם על ידי האיחוד האירופי במסווה של ערכים משותפים ובאמצעות "עוצמה רכה" של בריסל.

התייחסותי: בכל מקרה, הסוג הנוכחי של מניפולציה באוכלוסייה יביא לכישלון למנהליה. הפצת שיטת חכמת החיבור תעזור להאיץ את המודעות למתרחש ולרכך את המעבר לחברה אינטגרלית חדשה.

ידיעות קודמות בנושא:
הליברליזם, זהו הפאשיזם של היום
יורו-מיידן: אמריקה נגד אירופה – לזרוע כאוס במדינה
האליטה הגלובלית נגד אנשים

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/KlRT1

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest