דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / קבוצה / הפצה / הפצת הקבלה למתנגדיה

הפצת הקבלה למתנגדיה

photo_rav_gh70_282.jpg

שאלה: איך אפשר להפיץ את חוכמת הקבלה ואת מהותה, לאנשים ששונאים קבלה?

תשובה: קודם כל, כולם שונאים קבלה, כי כולם אגואיסטים, והקבלה מדברת על כך שהאדם צריך להפוך לאלטרואיסט מוחלט.

לכן היה עלינו לחכות כמה אלפי שנים, עד לתחילת המאה ה-21, כדי שהאנשים יתחילו לסבול מהאגואיזם שלהם, כי לפני כן הם לא היו מקשיבים לך, אלא היו מרביצים לך.

הרמב"ם שחי במאה ה-12 כתב, שיש להציע את הקבלה רק לאלה שרוצים, היינו לאלה שיש להם נקודה שבלב, ובצורה כזאת שהאדם לא ידחה את מה שמציעים לו. זאת אומרת, אתה צריך להציג את המהות של הקבלה, ולא לקרוא לה בשמה, אלא להשתמש בעטיפה של שפה אחרת. כלומר, לעזוב כביכול את הרוחניות, אך לא את הגשמיות.

בנוסף לכך אתה צריך להציג את הדעה שלך בצורה שהיא כדאית לאגואיזם של האדם. למרות שאתה רוצה להסביר לו עד כמה האגואיזם הוא רע, אסור לדבר על זה מייד, אלא רק אחר כך.

הפסיכולוגים אומרים, שאם אדם נתקל במקרה במידע לא מוכר, ואז מכיר ולומד אותו ומתחיל להתעניין בו, הוא ימשיך להתעניין בו גם אם יגלה שנכתב על ידי גורם "זר" לו, זאת אומרת, שאילו ידע מראש מי כתב את המידע הזה, יתכן ולא היה מתחיל לקרוא אותו בכלל. בכל זאת, יחד עם הזהירות הקודמת, מתעוררת בו סובלנות. ואם יפגוש שוב מידע מאותו מקור, כבר לא ידחה אותו.

במגע נוסף עם אותו מידע, מתעורר בו עניין והאדם מתחיל לחפש אותו בצורה מכוונת. ואם הוא מוצא במידע החדש תשובות לשאלותיו, מה שלא מצא במקורות הרגילים שלו, אז הוא יכול לשנות כיוון לגמרי מבלי לשים לב לכך. אך יחד עם זאת, הוא יהיה בטוח שלא שינה את תפיסת העולם שלו, אבל כבר יתחיל להסביר את העולם מעמדתו החדשה.

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/uL46n

One comment

 1. אבקש לשלוח תשובה ישירות לדו"אל שלי ולא לפרסם אותה באתר שלך.

  אימי שלחה יד בנפשה לפני כשלוש חודשים. בהיותה בת 68.5 בצורה מאוד אכזרית. אני רוצה בבקשה לדעת האם סיבה וצורת המוות שלה היה מתוך הגאוה שלה או מהכאבים שהיו לה אשר לא אובחנה כל סיבה לסבל שלה או פשוט כפי בעצם בסוף כולם הבינו שזה היה דכואן עמוק אשר היא עצמה לא הייתה מוכנה להכיר בזה ולא הייתה מוכנה כל עזרה הוצעה לה הרבה זמן הייתה מכונסת בעצמה לא רצתה לראות אף אחד ושנאה והתרחקה מכולם.

  אני מאוד רוצה לדעת למה היא עשתה את זה ?

  אבא שלי נותר שבור מאוד בגלל המוות שלה במיוחד שהוא מצא אותה במצב שלאחר המעשה שלה ונאלץ לחיות באותו בית עם אותם הזכרונות לפני ואחרי

  אבקש ממך מאוד להתייחס לכאב שלי ושל אבא שלי ואולי של אחותי, למה אני כותבת אולי? כי היא לא מוכנה להדליק נר נשמה למען אימי המנחה, מה גם היא לא מאמינה בכלום.

  תודה מראש על התשובה.

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest