הפיתרון הקל

מתוך שיעור מס' 7 בכנס הקבלה בטורונטו

יש פיתרון קל: תתחילו להפיץ. כשאתם עוסקים בהפצה, אתם שוכחים מעצמכם. אפילו אנשים שאינם קשורים זה לזה מתחילים להתקשר. ככל שאתם מולידים יותרו יותר ידע על האיחוד בעולם, כך אתם מתקדמים. תשכחו מכל מה שקורה לכם בצורה אישית, חוץ מההכרחיות.

הדבר דומה לזוג הורים ששקועים בבעיותיו של בנם החולה, ושוכחים מעצמם. כל תשומת הלב שלהם מכוונת כלפי חוץ, ודווקא שם הם מרכזים את כל המאמצים שלהם. הצרה המשותפת הזאת מאחדת אותם.

אז תתחילו לדאוג ל"תינוק החולה" שלכם, לעולם. זה ירגיע את הרוחות ביניכם. יהיה זה עסק ביש לנסות לתקן את היחסים בינינו בצורה ישירה. תתחילו לכוון את עצמכם בצורה מעשית רק כלפי חוץ, ואז אתם פתאום תראו כיצד לארגן את כל הדברים הפנימיים. אנחנו צריכים לדאוג לעניינים הפנימיים של הקבוצה רק במידה שזה נחוץ לצורך העבודה עם העולם החיצון. רק הצורך בעבודה הזאת הוא שיקבע מי אנחנו ומה אנחנו. ואז באמת נעבוד למען ההשפעה.

עלינו לקחת דוגמא מבינה, שהחצי העליון שלה הוא על מנת להשפיע לבורא, והחצי התחתון שלה הוא על מנת להשפיע לכל העולם. והיא עצמה – שליש אמצעי דתפארת, רק ההחלטה לחלק את עצמה לשני חלקים. כך צריך לראות את עצמו כל אחד מאיתנו וכל קבוצה.

מתוך שיעור מס' 7 בכנס הקבלה בטורונטו, 18.09.2011

ידיעות קודמות בנושא:
אחרי שהאגואיזם הגיע לרוויה
איך בונים סביבה?
איזו קבוצה לבחור?

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/9JVxD

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest