דף הבית / אקטואליה / ישראל היום / הערכה והערצה (חיים חדשים – 578)

הערכה והערצה (חיים חדשים – 578)

כדי להתפתח אדם צריך שיהיו לפניו דוגמאות, אבא, אימא, ממש כמו אצל בעלי חיים. האליטות מספקות לנו דמויות להערצה, ספורטאים, דוגמניות, אנשי בידור, כך קל יותר לשלוט בנו. (שיחה עם הרב ד"ר מיכאל לייטמן, אורן לוי ויעל לשד-הראל)

תוכנית הטלוויזיה "חיים חדשים" בנושא "הערכה והערצה".

לצפייה/האזנה: WMV וידאו | MP3 אודיו | MP4 וידאו

להורדת התוכנית: WMV וידאו | MP3 אודיו | MP4 וידאו

תקציר השיחה:

כדי להתפתח אדם צריך שיהיו לפניו דוגמאות, אבא, אימא, ממש כמו אצל בעלי חיים. האליטות מספקות לנו דמויות להערצה, ספורטאים, דוגמניות, אנשי בידור, כך קל יותר לשלוט בנו.

כאשר ההערכה לדמות מסוימת גדלה, היא הופכת להערצה אקטיבית. בלי שיש לאדם דמויות מוערצות קשה לו לחיות, הוא חייב להיות קשור למשהו, למישהו. כבר מקטנות ילדים מחקים את הגננת שלהם. וכשאנו גדלים המדיה מספקת לנו דמויות שיהוו לנו דוגמה.

הערכה הופכת להערצה כשמורגש עד כמה הדבר הזה נעשה יקר עבורי, אז אני מרגיש תחושת שייכות. עלינו ליצור הערכה ציבורית לשייכות לתנועה חברתית שפועלת לחיבור בין בני אדם. שפועלת למען עשיית טוב.

קשה להורים להשפיע על הילדים שלהם, כי הם מושפעים מהחברים שסביבם. כדי להחליף לילד ערכים, על ההורים למשוך את הילד לסביבות נוספות, שיספקו לו אלטרנטיבות. כל יום עלינו לעשות בדיקה: לאילו ערכים אנו רוצים להתקדם, ובהתאם לכך לבנות הערכה חברתית נכונה.

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/28PMG

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest