העצה למסי

הערה: ליונל מסי הכדורגלן הידוע ביותר בעולם שמשחק בקבוצת "ברצלונה", החליט פתאום לעזוב את המועדון. ומה התחיל כאן? הספרדים שכחו מווירוס הקורונה. הם התפללו שהוא יישאר. בבית הילדים והאישה כפי שאמר מסי, בכו וביקשו שלא יעזוב את המועדון ויישאר ב"ברצלונה" והמלך נכנע. הוא נשאר במועדון. הספורט הועלה למעמד של דת כביכול, אפילו עכשיו כאשר כביכול כל המחשבות עסוקות במשהו אחר…

תגובתי: כיוון שמאחורי זה עומד כוח עצום של תודעה חברתית שזה שלנו, זה שלי, כולנו אוהדים. על מה עומד כל הספורט העולמי, במיוחד הקבוצתי? על קהל רב של אוהדים שמתחבר לאחד, הוא חי את זה. כיון שכל היתר פשוט התמלא בזבל בכל התחומים החברתיים ספורט הוא התחום הנעלה.

שאלה: למרות שמעורבים שם מיליוני דולרים?

תשובתי: בכל זאת. כיוון שהאדם שמשחק מתמסר לכך, האישיות מתמסרת אפילו אם הוא מקבל על כך מיליונים. זה יוצר אצלנו מעמד למעלה מהכסף, כלומר אנחנו שילמנו. מי שמשלם אומר: "אני מוכן לשלם, עוד מיליון? עוד. עוד עשרים מיליון? עוד עשרים מיליון"

יש להם התלהבות כל כך גדולה ולכן זה מתערבב גם עם כבוד לאומי וכל היתר. זו הקבוצה שלי, זה השחקן שלי וזה הדבר הנעלה שיש לי בחיים.

אני חושב שאפילו השחקן לא משחק למען הכסף. הוא משחק כדי לגרום הנאה לצופים. לפחות כך אומרים אלו שאיתם דיברתי. אחד מהם אמר: זה היה באמת משחק שהיו בו שמונים אלף צופים! זה יותר מתיאטרון, יותר מהכול. כיוון שאין חיבור גדול יותר בין צופים ושחקנים מאשר בתחום הספורט הזה.

שאלה: ראינו לא פעם שכאשר מבקיעים גול, הכדורגלן נפתח ורץ לעבר כולם וצועק משהו לאוהדים. לדעתך הוא צועק עשיתי את זה עבורכם?

תשובתי: אני חושב שכן. בתוך המשחק יוצא שכשהוא עושה משהו למעלה מהכסף הוא מוסר את זה לצופים שלו.

הערה: והוא כמובן מקבל הודיה מהצופים.

תגובתי: כמובן! זה נוגע ברגשות גבוהים מאוד, רגשות אגואיסטים של האדם.

שאלה: ואתה חושב שזה גבוה?

תשובתי: עבור האדם בעולם שלנו הספורט זה הדבר האחרון שנותר. כל היתר דיג, ציד, כל זה נעלם, הכול מתלבש במכניות.

הערה: זוהי התלהבות אישית עבור כל אחד. הוא שם לבדו.

תגובתי: כן ובספורט לא. משחק טוב מעורר עניין בכל העולם. כשמתחברת כמות כזו של אנשים וכולם צופים מיליונים עוקבים אחרי כדור אחד ולפעמים גם מיליארדים זהו כוח עצום! הלוואי ולנו היה כזה כוח.

מורי הרב"ש היה מכבד מאוד את האצטדיון. הוא היה אומר "צריכים לכבד את המקום הזה הוא גורם תענוג להמונים". זה היה כל כך לא צפוי עבורי לשמוע את זה. ואת זה אומר אדם כל כך דתי. כאשר עוברים ליד אצטדיון שאף אדם דתי לא נכנס אליו כיוון שזה נחשב למשהו הפוך מדת. זוהי תפיסה של מקובל גדול, של מקובל אמיתי.

שאלה: איזו עצה היית נותן למסי?

תשובתי: להיות כמה שיותר ישר וקרוב לאוהדים שלך. לעשות כך שכמות כמה שיותר גדולה של אנשים תהנה מהמשחק שלו.

מתוך התוכנית "חדשות עם מיכאל לייטמן", 31.08.20

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/tTw6P

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest