דף הבית / אהבה / העלייה לאהבה

העלייה לאהבה

החיפוש אחר משמעות החיים משתקף בסיפור של יוסף שמחפש אחר אחיו. הוא מחפש אחריהם זמן רב, אך כשהוא מוצא אותם, הם מוכרים אותו לעבדות. כך גם אנחנו, כשאנחנו מגיעים לקבוצה, בהתחלה איננו מבינים למה צריך אותה, אנחנו מרגישים שאנחנו נמצאים ב"עבדות", כלומר במצבים לא טובים של סתירות, חיכוכים, ודחייה הדדית. בכך למעשה מתבטא האגואיזם שלנו, שהוא הקשר השלילי בינינו.

עובר עוד זמן רב עד שאנחנו מתחילים להבין שכל המכשולים נוצרו במיוחד כדי שנוכל להשתמש בהם נכון, ובמקום השנאה, במקום העוינות בינינו, להגיע לאהבה כללית. כשמעל השנאה נוצרת האהבה, נוצר חיבור אמיתי חזק: מצד אחד, ההתנגדות בינינו, ומעל ההתנגדות – קשר הדדי.

העבודה בקבוצה דומה לפעילות של גוף אחד, שבו כל תא פועל כיחידה נפרדת ובו בזמן קשור לתאים האחרים. למרות תגובות הדחייה ביניהם, כל התאים פועלים בתיאום מלא. וכך למעשה פועל כל גוף חי, בעזרת חישובים של קבלה והשפעה בכל הרמות.

המימוש הרוחני מצטמצם לכך שעלינו למצוא בינינו את המגע הנכון, שבו תתגלה תכונת ההשפעה. לשם כך, למרות הדחייה, עלינו להתעלות מעל השנאה, לספק זה לזה את הכרת גדלות המטרה, ועל ידי כך לעורר על עצמנו את השפעת האור המקיף, שהופך את הקשר השלילי בינינו לחיובי, הופך את השנאה לאהבה.

מתוך השיעור הווירטואלי, 06.03.2011

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/cPwUi

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest