דף הבית / קבלה ומדע / מציאות מדומה / העיניים יכולות לשמוע

העיניים יכולות לשמוע

photo_rav_gh70_265.jpg

(למתקדמים)

מן העיתונות: ניסויים בחושי האדם הוכיחו, שעיני האדם לא רק "רואות", אלא גם "שומעות" (הקשיבו לאישה בקליפ הבא, בעיניים פקוחות ועצומות לסירוגין).

התייחסותי: הדברים מצדיקים את הכתוב ב"הקדמה לספר הזוהר", שלפיו כל מה שאנחנו תופסים לא קיים מחוצה לנו.

חמשת החושים שלנו הם 5 דרגות עביות של הרצון הכללי, שבו מופיעות הרשימות (נתוני מידע). השוני בין דרגות הרצון הוא בעביות ובהתלבשות. בדומה לכך, יש הבדלי התפתחות בין דומם, צומח, חי, אדם, בורא.

חוכמת הקבלה היא מדע של תפיסת המציאות (גילוי הבורא). על פי ההגדרה חוכמת הקבלה היא גילוי הבורא לנבראיו בעולם הזה. וכמו שאנחנו לומדים במדע זה כל חלק מ-5 החלקים כולל את האחרים. לכן, כל חלק יכול לקלוט בתוכו באופן חלקי את האחרים ולהיפך.

לכן אם מאבדים אחד מחמשת החושים, הוא מתחלף חלקית על ידי האחרים. במילים אחרות, ניתן "לראות, לשמוע, להריח, לטעום, למשש" בעזרת כל חמשת החושים. יש אנשים עם יכולות מפותחות יותר. בעבר לכולנו היו יכולות כאלה.

שום דבר לא משתנה מחוצה לנו. אנחנו תופסים את השפעת האור הפשוט, הבורא (רצון קבוע להשפיע לנו) ברצונות שלנו שכל הזמן משתנים (רשימות, נתוני מידע פנימיים), שמציירים לנו את תמונת המציאות "החיצונית" המשתנה, כמו פריימים בסרט.

התמונה נבנית בתוכנו, לכן תמונת המציאות שאנחנו מקבלים היא סובייקטיבית לחלוטין. אם בעזרת השפעתה של הסביבה הנכונה (קבוצה), אבנה בתוכי את התנאים להתפתחות הרוחנית של הרשימות, כדי לממש אותם באהבה והשפעה לזולת, תפיסת העולם שלי, העולם שנוצר בי, יהפכו לרוחניים יחד עם גילוי הסיבה והמטרה, עם הרגשת הכוח הכללי – הטבע, הבורא.

פוסטים קודמים בנושא: מציאות מדומה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/WjYO1

One comment

  1. אולי זה ע"ד "רואים את הקולות"..

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest