דף הבית / קבלה ומדע / מציאות מדומה / העולמות נעלמים

העולמות נעלמים

laitman_2009-07_0231_70.jpg

זוהר: פרשת בא, סעיף רי"ח: אבל אחר שעשה אותה הצורה של המרכבה של אדם העליון, ירד והתלבש שם, והוא נקרא בו בצורת ד' אותיות הוי"ה.

הבורא ברא עולמות. בתוך האור הלבן הוא ברא מסגרות ריאליות ונוקשות, סידר מדרגות, פרצופים וספירות, כדי שיהיה לנו במה להיאחז ונוכל לטפס במדרגות האלו ולהשיג בהדרגה את האור הלבן הפשוט.

כאשר אנחנו עולים במדרגות האלה מהעולם שלנו, ומשיגים את עולם העשיה, ואחר כך את: עולם היצירה, הבריאה, האצילות, אדם קדמון ועולם אין סוף, כל העולמות האלו מתגלגלים אחרינו כמו שטיח. אנחנו עולים יחד עם העולמות, והם כולם נעלמים.

בעברית המילה "עולם" באה מהמילה "העלם", "העלמה" (הסתרה) ו-"נעלם", מאחר ובהמשך הם נעלמים ואינם קיימים.

כי הרי כל העולמות האלו נבראו בגלל שהבורא יצר בתוך האור הלבן רשת שחורה, כדי שבתוכה אנחנו נוכל למצוא את המדרגות הללו, המצבים שלנו, כדי שיהיה לנו קל יותר להתמצא. אבל אחרי שאנחנו מסיימים את התיקון שלנו ועולים לעולם אין סוף, כל הרשת הזאת, כל המערכת הזאת נעלמת ונבלעת על ידי האור.

מתוך השיעור השביעי של כנס "זוהר לעם" 2010, 24.02.2010

רשומות קודמות בנושא:
כל העולמות בתוכי
העליה במדרגות העולמות
האין סוף האינסופי

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/nyd5K

One comment

  1. כבוד הרב

    מה הכוונה ש"העולמות נעלמים"? בכתבים אחרים אתה כותב שהעולם נשאר כמו שהוא ורק האדם משתנה ותופס את האחדות ולפעמים אתה אומר שהעולמות נעלמים. אנא הבהר – האם בסופו של התהליך האדם מגלה שאין חומר בעולם הגשמי או שהוא מגלה שיש חומר אבל החומר מופעל ע"י הבורא שהוא הכוח היחידי שפועל באופן מכוון ומטרתי ולזה אתה מתכוון באומרך ש"ההעלמה" נעלמת. אנא הסבר.

    תודה

     דני

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest