דף הבית / כלכלה / כסף / העולם מתעורר

העולם מתעורר

שאלה: היום האנשים בעולם כולו מתעוררים ומתחילים לדבר על החיבור. מדוע זה קורה?

תשובתי: זה נובע מתוך ההרגשה הפנימית. אדם יכול ללמוד עשר שנים, לשמוע כל יום עד כמה חשוב החיבור, והכול לחינם. אם אין לו חיסרון, הוא לא ישמע שום דבר. אך לפתע מגיע הרגע שבו הוא מתחיל להבין זאת מבפנים, בצורה טבעית. פתאום הוא מתחיל להרגיש שכולנו קשורים יחד, כולנו מחוברים, וחייב להיות צדק חברתי, חייבת להיות חלוקה צודקת, עלינו להגיע לאיזון זה עם זה ועם הטבע. אחרת החיים פשוט ייגמרו.

היום כמה אלפי משוגעים מוצצים מכדור הארץ את המשאבים האחרונים, ובעזרת הפרסום הם מכריחים אותנו לקנות את מה שהם מייצרים – רק כדי להוסיף עוד אפס לחשבון הבנק שלהם. ואנחנו, כמו עבדים ממושמעים, מצייתים לפקודותיהם וצורכים את כל הדברים המיותרים הללו.

מספיק! הכול כבר קורס.

אנחנו כבר מוכנים לכך מבפנים. הרי הרצון האגואיסטי שלנו מתפתח מיום ליום, ובסופו של דבר הוא מתחיל לדרוש ולתבוע: "לשם מה אני חי? מה קורה לי? למה אני סובל? למה אני לא יכול ליהנות?"

בארצות הברית האבטלה גדלה ופגעה בין היתר גם בצעירים. תהום ענקית נפערה בין העשירים של וול סטריט לבין הדור הצעיר. אדם בגיל 20-25 אינו רואה שום תקווה לעתיד. ברור שאם אין לו עבודה, הוא אינו רוצה להוליד ילדים. איזה עתיד יצפה לילדים שלו, אם העתיד שלו עצמו מעורפל ביותר?

מתחילה התעוררות ספונטנית. כאן צריך להבין שהאנשים יוצאים להפגנות מתוך הדרישה הפנימית, הם אינם מסוגלים יותר לשבת בפינה שלהם. זאת אנרכיה אמיתית: האדם אינו יודע מה יהיה מחר, מה יקרה בעוד רגע – הוא כביכול מרגיע את עצמו, משחרר את היצרים. הטבע דוחף אותו לזה. האנשים יוצאים למחאה כשהם עדיין לא ביררו את המצב, מבלי להבין את המטרה, ללא תוכנית כלשהי – פשוט רע להם.

אך לאט לאט, מיום ליום, מאורעות החיים יגרמו להם להבין מה באמת קורה.

בכלל, היום כל העולם מתעורר. עוד נראה כיצד זה יתבטא בסין, ביפן, בהודו… העולם כולו נעשה "עגול". הטבע הפנימי של האנשים גורם להם לדרוש שינויים, הם מרגישים בתת ההכרה שהם צריכים להיות מאוחדים, שהם צריכים להיות מאוזנים ביניהם ומאוזנים עם הטבע. כך מתגלה הכוח הכללי האוניברסלי: בלי לדעת מדוע, אני לפתע מרגיש שדווקא זה חסר לי.

וכך, על רקע חוסר השוויון, כולם כבר דורשים משהו: האימהות החד-הוריות, הגמלאים, הרופאים, המורים… הם לא סתם יוצאים לרחובות. זאת הנטייה הכללית, הדרישה הכללית של איזון כלשהו. למישהו אחד טוב, ולמישהו אחר רע – ואילו אנחנו רוצים שכולם יהיו שווים. בעולם הגלובלי והאינטגרלי מתגלה כוח האיחוד, מתגלה גישה חדשה שמחייבת אותנו לחשוב כך.

אז כיצד מגיעים לזה? – רק חכמת הקבלה נותנת את הפיתרון. היא מסבירה כיצד להגיע לחלוקה צודקת, לאיזון, כיצד לפצות על נזקי האגואיזם.

הרי האדם בכל זאת רוצה להיות מעל האחרים, הוא זקוק להישגים, להתקדמות. אם כולם יקבלו רק את הנחוץ לחייהם ולא יותר – מה יהיה הלאה? כיצד נפצה את בני האדם? – זה יהיה אפשרי רק על ידי העלייה הרוחנית, מסבירה הקבלה, כשהגוף ה"בהמי" יקבל את מה שנחוץ לו, ואת כל היתר האדם יפנה לפיתוח הנשמה.

מתוך שיעור על מאמרו של בעל הסולם "מצווה אחת", 07.10.2011

ידיעות קודמות בנושא:
עם אצבע על הדופק של העולם
העולם מוכן לשמוע
אפקט המסה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/tesqZ

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest