דף הבית / העברת מסר

העברת מסר

שאלה: כל מי שלומד על חשיבות החיבור באופן טבעי היה רוצה שהסביבה הקרובה שלו גם תהיה קצת יותר מחוברת, כי אנחנו מבינים כמה זה חשוב לבריאות ולשקט הנפשי ובכלל לחיים. איך כל אחד יכול להתחיל להשפיע על הסביבה הקרובה, האם אדם אחד יכול בכלל ליצור שינוי באנשים סביבו?

תשובתי: כן. ודאי שהכול תלוי באדם אחד ובכל אחד ואחד, במקום שבו כל אחד נמצא הכול תלוי בו. אדם יכול לקלוט מסר, לעבד אותו בתוכו, להגביר אותו, לייצב אותו אחרת’ אולי לפי מה שהוא מבין, ולמסור אותו בצורה מסוימת. לכן כל אחד ואחד הוא לא רק סתם צינור שבו עובר איזה מסר, אלא הוא גם מוסיף ומעבד את המסרים שהוא שומע ויוצר מסרים חדשים. לכן אם אנחנו שומעים משהו חשוב', וגם דרך מי אנחנו שומעים, זה מאוד חשוב. בכל מקרה, כל אחד ואחד הופך להיות "שדרן" של המסר.

שאלה: "שדרן" זאת מילה מעניינת. בעצם אנחנו משדרים משהו לאחרים, אז איך בעצם קורה שאדם משפיע על הסביבה שלו, באיזה אופן הוא משפיע?

תשובתי: אדם לא יכול שלא לעשות כלום, מפני שבין אם הוא רוצה ובין אם הוא לא רוצה, הוא מוציא אנרגיה כדי לקבל, לשמוע, לעבד. החומר נכנס אליו, אחר כך גם כשהוא מעביר את מה ששמע זה דורש ממנו אנרגיה ומאמצים. לכן בכל פעולה, גם בקליטה, גם בעיבוד החומר וגם בהעברה שלו החוצה, האדם בעצם מעבד אותו לפי איך שהוא מבין, מרגיש ורוצה.

אנחנו יודעים עד כמה המסר מתקלקל בדרך, במעבר מאחד לשני, כמו במשחק של הילדים "טלפון שבור", אנחנו שומעים משהו וכבר אחרי כמה אנשים מתקבל משהו אחר ממה שנאמר בהתחלה, למרות שלא הייתה לאף אחד כוונה לקלקל את המסר. אבל בגלל שהוא עובר כמה ידיים, המסר הופך להיות משהו שאין לו אולי קשר עם מה שהיה בהתחלה או שאפילו הוא הפוך מהמסר המקורי. לכן אם אנחנו מדברים על העברת מסר, עלינו לדאוג שהאנשים שמקבלים אותו מבינים מה הם מקבלים ובודקים את עצמם, חוזרים עליו ואולי מסבירים לנו איך הם מבינים אותו.

 

מתוך התוכנית "חיים חדשים" מס' 1296, 31.1.2021

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/6x6NO

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest