הספר

כנס WE! העולמי בניו-ג'רזי, שיעור מס' 4

ישנם ספרים שכותבים בני אדם רגילים, על מה שהם מרגישים בעולם הזה. וישנם ספרים שכתבו מקובלים, שמשיגים את העולם הרוחני וכותבים על הרגשתם ברוחניות.

הספרים האלה הם מיוחדים, ספרים קדושים. "קדוש" פירושו "נבדל". העולם הרוחני נבדל לחלוטין מאיתנו, מהאגו שלנו, ולכן האדם שמתאר את העולם העליון הזה מתוך הרגשתו, כותב ספר קדוש, מיוחד, נבדל.

מכל הספרים שנכתבו במשך כל ההיסטוריה על ידי אלפי בני אדם שהשיגו את העולם הרוחני, קיים ספר אחד מיוחד. במקורות הקבליים מכנים אותו פשוט "הספר", מבלי אפילו להזכיר את שמו: "כתוב בספר", "קראתי בספר".

הספר הזה כל כך מיוחד, שכל שאר הספרים אפילו אינם נחשבים לספרים לעומתו, מפני שכתבה אותו קבוצת אנשים מיוחדת, שהשיגה את כל עשר הספירות העליונות ביותר במלכות דאין-סוף. כל אחד מהם היה תואם לאחת מעשר הספירות במלכות הזאת. הנשמות שלהם היו כל כך מיוחדות, שכל אחת מהן נבעה משורש של ספירה מסוימת במלכות דאין-סוף.

למעשה, הפגישה המיוחדת של עשרת האנשים האלה התרחשה בערך לפני 2000 שנה. תשעת התלמידים יחד עם המורה שלהם, רבי שמעון, התבודדו במערה בצפון ישראל, ישבו שָם ולמדו.

זהו מקום מאוד מיוחד. כשנסעתי יחד עם המורה שלי, הרב"ש, לטבריה, ביקרנו לעיתים קרובות במערה הזאת. הרב"ש מאוד אהב להיות שם. הוא היה עומד כמה דקות, והיה נראה עליו, שהאדם כאילו נעלם, הוא כאילו היה יוצא מתוך גופו. עד כדי כך הוא היה מתחבר עם הכוח הרוחני של אותן עשר הספירות, עשר הנשמות, שגילו את עולם אין-סוף כשישבו במערה הזאת.

כשהם התחברו יחד, הם השיגו את כל 125 המדרגות הרוחניות, מהעולם שלנו ועד לעולם אין-סוף. בעל הסולם כתב ב"הקדמה לספר הזוהר", שזה קרה רק פעם אחת בהיסטוריה, שקבוצת אנשים השיגה מדרגה כה גבוהה, הודות לכך שהם התחברו ביניהם ולמדו יחד.

ורק בגמר התיקון נשיג את אותה המדרגה שהם השיגו, ונשיג אותה דווקא בזכות החיבור שלהם. כיצד הם התחברו ביניהם ומה יצא מהחיבור ביניהם, מתי הם השיגו אותו, מה התגלה בקשר ביניהם – על כל זה הם כתבו בספר שלהם. וזהו כוחו של ספר הזוהר.

לכן מובן, שמהספר הזה אנחנו יכולים לקבל את הכוח הגדול ביותר של התיקון עבור הנשמות שלנו. ולכן הספר הזה כל כך חשוב.

מתוך שיעור מס' 4 בכנס ניו-ג'רזי, 01.04.2011

ידיעות קודמות בנושא:
מקור מים חיים
הזוהר – מקור של אור אין סוף
הכוח הנסתר של ספר הזוהר

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/fAGr9

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest