הספר הפתוח

מיכאל לייטמן

שאלה: כיצד אוכל לראות ולזהות בתוך עצמי את תכונת ההשפעה?

תשובתי: בעצמי אינני יכול לזהות ולראות שום דבר, אני רק צריך להשתדל לעשות זאת. ההשתדלות הזו תמשוך אליי אור שישנה אותי.

אם אני אשתדל לראות את כל התכונות האלה בתוכי: שמן, יין, כהן, לוי, ישראל, אברהם, יצחק, יעקב, תופיע בפני התמונה הגדולה. אנחנו עדיין איננו פועלים בעל מנת להשפיע ואיננו מחוברים עם אחרים, אבל בכל זאת אנחנו מתחילים להרגיש שינויים בתוכנו.

אני מקבל תגובות מעשרות אנשים מכל העולם. חלקם נמצאים איתנו במגע ישיר, חלקם מחוברים דרך האינטרנט, ישנם כאלה שרק החלו ללמוד וחלקם לומדים שנים, כאלה שמגיעים לכל הכנסים שלנו, וישנם כאלה שמעולם לא נפגשו איתנו. ובכל זאת, הזוהר עשה בכולם שינויים. צריך רק להמשיך להשתדל לתאר לעצמי, שכל הספר וכל הסביבה שלי, בתוכי!

כל השינויים הם רק בעולם הפנימי שלך, שם טמונה ההצלחה. לאט לאט אתה תתחיל לראות את היד המכוונת של הבורא. אתה תבין לעומק את המאמרים של בעל הסולם. אתה תוכל לראות מה מניע את האנשים שבסביבתך. אתה תתחיל להרגיש שאין עוד מלבדו, לא קיים מקום שהבורא אינו ממלא. כל העולם ייהפך עבורך לספר זוהר פתוח. לא רק בזמן השיעור אתה תתאר לעצמך שהכל מתרחש בתוכך, אלא אתה תתפוס ותתאר את כל החיים שלך באותה הצורה, בכל המצבים ובכל הזמנים. המצב הזה לא יפריע ליחס היום יומי שלך לחיים, אתה לא תבלבל בין שתי הגישות האלה. אפילו אנשים זרים לא יבינו שאתה תופס אחרת את המציאות, כי כל התפיסה הפנימית תישאר אצלך בפנים ולא תתגלה לעולם החיצוני. את ההתקדמות שלך ניתן לבדוק דווקא לפי מידת ההצלחה שלך לתאר ביתר קלות את כל העולם הנמצא בתוכך – אבל בחיים הרגילים אתה נשאר אדם רגיל לחלוטין.

מתוך שיעור על ספר הזוהר, 14.01.2010

רשומות קודמות בנושא: 
מה יש מאחורי מסך המציאות?
ספר הזוהר לא כל כך מובן…
אל האור דרך כל המכשולים

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/imyxz

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest