סרט הסוד

הסוד שיוצרי הסוד לא מכירים

שאלה: יש סרט, הסוד שמו, ובסרט אומרים שדרך מחשבה נכונה, הטבע יכול למלא רצונות ובקשות גשמיים. אשמח לקבל תשובה בנושא.

תשובה: האדם פועל על הטבע בכל אחת ממחשבותיו, כיוון שאנו נמצאים בתוך שדה אינפורמטיבי כללי אחד.

המחשבות יכולות להיות:

  • ברמת העולם שלנו, היינו באופן כללי אגואיסטיות – טובות (כביכול) ורעות,

או

  • ברמה הרוחנית – לאהבה ונתינה.

מחשבות ארציות, תהיינה אשר תהיינה, מובילות לייסורים, כיוון שאינן מצמצמות את ההתנגדות שבין הטבע האגואיסטי שלנו לטבע הרוחני. אבל הזמן חולף, השעון מתקתק ועלינו להספיק להגיע לאיזון, להשתוות עם הטבע הרוחני העליון. לכן בהקשר הזה, מחשבות "טובות" הן דווקא לא לטובתנו, כי הן מרגיעות אותנו – ובסופו של דבר "הדרך לגיהינום רצופה בכוונות טובות".

מסקנה:
את הסרט הסוד יצרו אנשים שאינם מבינים בטבע העולם. אין סודות – יש חוסר ידיעה! כל ההיסטוריה שלנו מוכיחה שאיננו מסוגלים לשפר את מצבנו על ידי שום אמצעי. כל מחשבותינו – לרעת הסובבים אותנו, יפות ככל שייראו.
האם אנו, על ידי המחשבות, יכולים לאלץ את הטבע לקיים אותן? רק לרעתנו! אנו מאלצים את הטבע לתקן אותנו, ובמידת השתוותנו אליו – מצדיקים אותו, בהבנה והסכמה מלאה, מתנהגים כמוהו.

לקריאה נוספת: ספר "קבלה, מדע ומשמעות החיים", עמ' 167, פרק "הרשימו", תת פרק "מדיטציות המוניות".

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/wpfzE

4 comments

  1. איך הקבלה ממליצה להתייחס לדברים שקורים לנו בחיי היום-יום? נניח קמתי בבוקר וגיליתי שגנבו לי את האוטו, איך אני אמור לפעול מאותו הרגע? או אפילו בדברים הפשוטים: קמתי בבוקר, איך אני אמור להתייחס לצחצוח השיניים לדוגמא או לארוחת הבוקר?
    במילים אחרות, צריך להיות לנו יחס לעולם הפיסי היום-יומי או שאין בכלל שום קשר בינו לקבלה וצריך להתעלם ממנו?

  2. אם גנבו לך את האוטו אז כדאי להזמין משטרה ולדווח ושיניים כדאי לצחצח שלא יהיו חורים וכאבים ארוחת בוקר גם כדאי לאכול כדי לא לרעב ולתפקד במשך היום אתה מבין זה חשבון פשוט אי אפשר להתעלם מהעולם הזה המקובלים אומרים שצריך לעשות כל מה שהטבע דורש בישביל להתקיים בגופנו ובסביבתנו אבל חשוב ליזכור שכל העולם הזה ומטרתו היא שדרכו האדם יבין שהוא צריך לחזור לשורש נשמתו וכשה הוא יעשה זאת העולם הזה כמו שאנחנו מכירים אותו יעלם ואנחנו נרגיש אותו במימד גבוהה יותר כך אומרים המקובלים כמובן שכל עוד הגוף קיים צריכים לספק לו תנאי קיום נאותים כי בלעדיו לא נוכל להיתקן ולעלות למימד הרוחני שנועדנו בישבילו לנצח אלה נמשיך להתגלגל והמקובלים אומרים שהמימד הרוחני האין סופי הוא מהות השלמות וטוב שם יותר ממה שאנחנו יכולים לתאר.

  3. כן, זה שצריך לדווח למשטרה זה ברור, גם צריך לצחצח שיניים. מה ששאלתי זה האם צריך להיות לדברים האלה יחס מיוחד או עבודה עליהם או דרכם (כמו בדת הרגילה שדואגת לברך על מזון גשמי שאוכלים, על שטיפת ידים, על הליכה לישון, כל התעוררות משינה, על נעילת נעלי בית וכו' וכו') או שלחילופין, אין בכלל מה להתייחס לעולם הזה מעבר ליחס הרגיל שיש לכל בן אדם בעולם כלפיו והעבודה בקבלה היא רק בלימוד מספרים, איחוד עם הקבוצה ומשיכת אור מקיף. כי אם זה ככה אז בשביל מה החיים? בשביל מה נברא הצחצוח שיניים ולמה גנבו לי את האוטו ולמה אני הולך לעבודה ורב עם הבוס וכו' וכו'.

  4. הצחצוח שיניים נברא כמו שאתה יודע בישביל לשמור על השיניים אז למה שיניים כדי לאכול למה לאכול כדי לקיים את הגוף למה הגוף כי אלוהים ברא אותו לשים בינך לבינו מחיצה וכך גם האגו ואז אתה הופך לגוף אצמעי שדרכו תוכל לפרוץ באופן מודע את המחיצה בינכם למימד הרוחני אם הבורא לא היה מפריד בינכם לעולם לא הייתה מכיר בקיומך באופן מודע וכמו שנאמר הבורא טוב ומיטיב ורצה במחשבתו שכל אחד יוכל לחוש ולקבל את כל הטוב הזה אז כל העולם הזה לפי המקובלים הוא היחס בינך לבין הבורא וכל הדברים הרעים כמו מריבות וגנבות נגרמות כתוצאה מחוסר איזון עם הטבע=הבורא וכשה תגיע לאיזון מוחלט איתו אז תראה את הסיבות להכול לכן המקובלים מייעצים להסתכל על הכול- המחשבות והתרחישים כסימנים מהבורא שמנסה לנווט לנתב אותך אליו ולאיזון איתו וצריך לנסות כמה שיותר להתכוון אליו דרך הכול והדרך הכי טובה להתכוונן אל הבורא היא דרך סיפרי המקובלים רב קבוצה הפצה ועצות המקובלים ולכן כך את העולם הזה בפשטות תנסה להסתדר איתו באיזון בלי הפרעות לפי עצת המקובלים ותשקיע יגיע ואמונה בספרים ובשאר האמצעים כדי להתאזן עם הבורא שם תמצא כבר את התשובות ותנסה פשוט להתגבר על כל מיני בילבולים ולהתמסר לדרכם ועצותם של המקובלים והכמובן הרב שלנו מיכאל.

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest