דף הבית / משבר עולמי / הנקודה המרכזית

הנקודה המרכזית

הנקודה המרכזית של מערכת הבריאה היא המקום שבו כל הנשמות מחוברות יחד לכלי אחד באמצעות כוח האור. כתוצאה מצמיחת האגואיזם, הנשמות התחילו להתרחק מהנקודה המרכזית, עד שירדו לדרגת העולם הזה ואיבדו לגמרי את הקשר ביניהן.

היום הריחוק והפירוד העמיקו עד כדי כך שהם מורגשים אפילו בין האנשים הקרובים ביותר: הורים נוטשים את ילדיהם, ילדים נוטשים את הוריהם, משפחות מתפרקות. מצד אחד, כל אחד מעדיף להיות לבד, מהצד השני, כולם מרגישים ריקנות, וזאת משום שהאור מסתתר עוד יותר.

לפי מידת ההתרחקות מהנקודה המרכזית, הקשר בינינו הולך ומשתבש, והתוצאה היא משברים למיניהם ואסונות. הרגשת הריקנות הפנימית, יחד עם הלחץ מהטבע שבא לידי ביטוי באסונות שונים, מאלצים אותנו לחפש את האמצעי להתגבר על הייסורים.

בתקופה הלא פשוטה הזאת שאנחנו חווים היום מתחילה להתגלות חכמת הקבלה שמציעה לעולם שיטה לתקן את מצבה הנוכחי של האנושות. לפי חכמת הקבלה, השיטה לתיקון, הכוח לבצע אותה, האפשרויות למימוש והתכנית עצמה טמונים בטבע ולא הומצאו בידי האדם.

מטרתה של התכנית היא לשוב ממצב המשבר בחזרה אל המצב הנצחי, השלם, מצב המילוי המוחלט. ניתן להשיג זאת באמצעות הרצון המודע שלנו להתחבר תחת השפעתו של האור העליון. כוח האור הוא אותו המרכיב שעוזר להתעלות מעל השנאה והפירוד, כשהוא קושר אותנו בתכונת האהבה וההשפעה.

ברגע שנתחיל את התיקון הפנימי הרוחני שלנו, כל העולם החיצוני "יעמוד מלכת": הכול יירגע, אנחנו נרגיש את האיזון, את הטוב ואת השלווה. בד בבד יחולו שינויים גדולים וחיפושים שונים ברמה הרוחנית.

אנחנו נצעד אל החלק הפנימי של הבריאה והעולם שלנו כבר לא יעניין אותנו במיוחד, הוא רק יעזור לנו בדרך הרוחנית. הבעיות הגשמיות יפסיקו להטריד אותנו משום שכל אחד יקבל את הנחוץ לו.

העיקר הוא לכוון את הלב אל אותה הנקודה המרכזית של הבריאה שממנה ירדנו ואליה עלינו לשוב. זוהי נקודת ההרמוניה, נקודת האיזון, השילוב האידיאלי של כל הבריאה למצב אחד שלם.

מתוך השיעור הווירטואלי, 13.03.2011

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/sVGYl

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest