דף הבית / המשבר ופתרונו / יחסים / "הנלחמים ביניהם"

"הנלחמים ביניהם"

"הנה מה טוב ומה נעים שבת אחים גם יחד. אלו הם החברים, בשעה שיושבים יחד ואינם נפרדים זה מזה. מתחילה הם נראים כאנשים עושי מלחמה, שרוצים להרוג זה את זה. ואח"כ חוזרים להיות באהבת אחווה." (זוהר לעם, פרשת "אחרי מות", 65)

כאשר אנחנו לומדים את חכמת הקבלה ומשתוקקים להתאחד לעשירייה אחת, אנחנו מתחילים להרגיש איזו דחייה יש בינינו ועד כמה אנחנו הפוכים זה מזה ומנוגדים זה לזה.

מה גם שבניסיונותינו להתחבר בעשירייה, אנו מצליחים בכך במידה מסוימת לזמן מה, אבל ברגע שאנחנו משיגים מצב של קשר טוב, מיד מתרחש "פיצוץ" ואנחנו מרגישים התרחקות, התקררות, ערפול בינינו, עד למצב שבו אנחנו לא רוצים להסתכל זה על זה ולדבר זה עם זה.

עם זאת, עלינו לחזור לעבוד על החיבור בינינו, מפני שאם אנחנו רוצים לקבל את עזרתו של הבורא, כי ללא עזרתו לא נתקדם, אז עלינו להיות יחד במערכת אחת. לכן עלינו לעבוד על כך שוב ושוב.

חשיבות המטרה, חשיבות השגת הבורא, חשיבות גילוי הנשמה, כל אלה קובעים את ההשתוקקות שלנו זה אל זה. לשם כך אנחנו מתחילים להתקרב זה אל זה ושוב מתקדמים, עד לפירוד ולניתוק הבא. כך אנחנו נעים אל המטרה כל הזמן: עלייה וירידה, ניתוק ופירוד. עלייה הדרגתית וירידה חדה, וכך שוב ושוב.

מתוך שיעור בשפה הרוסית, 29.12.2019

 

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/KLFP0

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest