דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / הנוסחה הסודית של הנס

הנוסחה הסודית של הנס

מיכאל לייטמן

דרך ספר הזוהר הבורא מראה לנו כל מיני דוגמאות שאנחנו מתרשמים מהן. אנו לא יודעים מה הן, אך כמו ילד קטן אנחנו רוצים לחקות אותן. אם אתה לא רוצה או לא יכול, עליךלפנות לקבוצה או לבוא בבקשה לעזרה מהספרים. אבל אתה מחוייב לחפש משהו שידחוף אותך קדימה ויעזור לך להתאחד עם המצבים והפעולות שספר הזוהר מספר עליהם – אף על פי שאינך מבין בהם דבר, אבל אתה רוצה להבין!

מדובר על מצבים עליונים, על השפעה רוחנית, ואני רוצה להרגיש אותם ולהיות בהם! כיצד אוכל לעשות זאת? כל השאלות האלה צריכות להטריד אותנו כל הזמן. לא משנה אם אני לא זוכר כלום ממה שקראתי. אבל אם ציפיתי שהטקסט ישפיע עליי, אם רציתי להיכנס לעולם הזה, להרגיש על מה מדבר הספר – אז אני ארגיש בצורה חזקה כיצד הקריאה בספר משפיעה עליי למרות שאינני זוכר אפילו מילה אחת.

מצבי הרוח שלי, תכונות שונות שלי, המבט שלי על העולם ועל עצמי ישתנו. כל יום אני אתחיל להרגיש כל מיני שינויים! עד שביום אחד נחמד תגיע הקפיצה. וכל זה כתוצאה מהקריאה בספר הזוהר. איני יודע על מה אני קורא, ומה הספר רוצה להגיד לי. אין לי שום קשר עם הספר, חוץ מדבר אחד – אני רוצה שהספר הזה יתגלה לי!

זאת הדרך בה פועל האור המקיף, כוח הנס. הרי חוץ מהנס אין אף השפעה עלינו מהעולם העליון. הנס פועל עלינו למרות שאין בינינו קשר! הרי אין קשר בין הרצון לקבל והרצון להשפיע. כל הקשר מתבצע על ידי הבורא, שהוא השורש להכל. לכן הקשר המוסתר הזה נקרא נס (סגולה).

כמובן שכאן פועל חוק מדוייק של אור ורצון (כלי) לפי נוסחה קפדנית של פעילות הדדית ביניהם, אבל הנוסחה הזאת מוסתרת ממני. לכן, עבורי – זה נס. במקום אחד אני לוחץ, ובמקום אחר משהו קופץ – אבל כל המערכת מוסתרת ממני, ואיני מבין כיצד הקשר הזה עובד. רק נאמר לי שאני צריך לקרוא ולרצות וכל השאר יגיע לבד.

מתוך שיעור על ספר הזוהר, 28.1.2010

רשומות קודמות בנושא:
נס רגיל
הקשרים הסודיים של ספר ה"זוהר"
חקר מדעי של הנס

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/NBgQ1

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest