המשטינים

זוהר: פרשת בא: כמה צריכים בני אדם ללכת בדרכי הקב"ה ולשמור מצות התורה, כדי שיזכו על ידה בעולם הבא, ולהציל אותם מכל המשטינים!

אם הקבוצה נתנה לאדם 5% דרישה להשפעה, אזי האור ישפיע עליו באותה המידה, ושאר 95% של רצונו עדיין אינם קשורים לקבוצה ושואפים לקבלה. גם על החלק הזה משפיע המאור המחזיר למוטב, אך בצורת "עזר כנגדו", תיקון הכיוון כדי שהאדם יראה שכאן דרישתו מכוונת בכוון לא נכון. "עזר כנגדו" מגיע בדמות "משטינים" שכביכול מתנגדים לדרך, למטרה, לקבוצה, לכל השייך לרוחניות. למעשה, זה אנחנו נכון לרגע זה, כיוון שהבקשה שלנו עדיין אינה נקייה.

בעצם מלמעלה מגיע אור אחד, הוא אינו מחולק כמו בתמונה, אלא הוא משפיע על הרצונות ועל התכונות שלי בצורה שונה, מווסת את דרגות הלחץ החיובי והשלילי. הכול מגיע במטרה אחת, לכוון אותי בדרך. אם אני נכלל בקבוצה היא מזכירה לי שאינני צריך להילחם ב"משטינים". מטרת ה"אויבים" היא להיות לי לעזר ולהקנות לי כוח.

אין צורך להילחם בפיתוים של העולם הזה וגם לא בתלונות על הדרך הרוחנית. במקום זאת עלינו לבקש כוח מהבורא להתעלות מעל ה"משטינים" ולא להילחם נגדם פנים אל פנים. כמו כן, בלתי אפשרי להילחם נגד פרעה, אפשר רק לברוח ממנו. אני רק מגלה את הרע, וכשהרע יגיע למידה שלמה יהיה לי כוח לברוח. עלינו להתייחס בצורה מעשית ל"משטינים" כיוון שהם מציגים כוחות שפועלים עלינו. התנגדותם נובעת מכך שכאן עדיין אין לי קשר נכון עם הבורא. את הפגם הזה עליי לתקן.

קשה לאדם לפלס את דרכו דרך טענותיו לבורא, לזכור שהבורא הוא זה ששלח אותן. כאן נחוצה הדעה של הרבים, יסוד משותף, השתוקקות משותפת והסכמה בקבוצה. בקבוצה אנחנו שומרים על העיקרון, הכול מגיע מהבורא ועלינו לפנות אליו ולא ל"משטינים", אז נשתמש ב"משטינים" נכון ומהר בהתאם למטרתם. כתוצאה מכך, האדם מודה על ה"רע" כמו על הטוב ומתאחד עם המקור היחיד ששולח לו רק טוב.

מתוך שיעור על מאמרו של הרב"ש "עניין המשטינים", 20.10.2010

ידיעות קודמות בנושא:
מדרגת המוות הרוחני
משנה כוח גשמי לרוחני
הבריחה מבית פרעה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/m9TK3

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest