דף הבית / אקטואליה / המשבר הנוכחי ומניעתו

המשבר הנוכחי ומניעתו

דעה: מנהיגי מדינות מגלים מבוי סתום בניסיון לפתור את המשבר הנוכחי, כל סטייה מהמגמה הפעילה הורסת את המערכת, והמשכת המגמה הנוכחית גם היא הורסת את המערכת. המערכת אינה מתיישרת ומשתפרת בעצמה. השאיפה לתקן את המצב רק מאיצה התקרבות לקריסה מהירה. הקריסה היא בלתי נמנעת!

במידת הפחתתה של "העוגה הכלכלית", האליטות שומרות על הנתח שלהן ולכן "החתיכה" שנשארה להמונים, מצטמצמת. בסופו של דבר מתרחשת התרחקות של האליטות מההמונים, החברה מאבדת את התלכיד ואת המטרה המשותפת שלה, כל מעמד רודף אחר האינטרסים שלו על חשבון נזק לעם ולחברה בכללותה. מאחר וההכנסה ממיסים יורדת, המדינה לווה יותר ויותר כסף ובכך גורמת לירידה בערך הכסף שלה, האנשים מאבדים את אמונם במדינה, ומתגלה אי עמידה בהתחייבויות פיננסית שלה.

תגובתי: יש תסריטים רבים לקריסה, אבל הסיבה לקריסת המערכת נעוצה באגו שלנו שהפסיק להתפתח ומקבל צורות מכוערות, בדומה לגידול סרטני. אנחנו חייבים לעבור לשלב הבא של ההתפתחות שלנו, להשלים את הכוח הרע של האגו על ידי הכוח הטוב של האלטרואיזם. ניתן לעורר ולהזמין את התגלותו של כוח הטבע (גילוי של הבורא) בנו, רק על ידי חינוך של בני אדם בקבוצות קטנות, עשיריות, כפי שמשה עשה זאת במשך 40 שנה במדבר, וכתוצאה מזה העם הפך מעבדים של האגו (פרעה) לעובדי הבורא.

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/l9lG2

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest