דף הבית / קבלה ומדע / מציאות מדומה / המציאות שלנו – סרט החוזר על עצמו

המציאות שלנו – סרט החוזר על עצמו

מיכאל לייטמן

האדם חי במציאות משלו, ופתאום מתחיל להבין שכל המציאות פשוט עוברת לפניו, ואין לו שום בחירה חופשית. כאילו שהוא יושב בעולם ורואה סרט, ויושב בעולם ורואה סרט … וכך עד אינסוף.

אז איפה המציאות האמיתית? עם השאלה הזו נוצר באדם חיפוש פנימי והחיפוש הזה מוביל אותו למצב שהוא מתחיל לראות שמחוץ לו לא קיים דבר! הכול עובר רק בו. כל עוד הגוף שלו חי, כל עוד הרגשות שלו חיים, הוא קולט איזו תמונה פנימית משלו, וחושב שזו היא המציאות שלו.

רב"ש מתאר זאת בסיפור על עגלון. לעגלון אחד היה בית, אישה, ילדים, סוס ועגלה, והוא היה מאוד מרוצה מחייו. פתאום הוא איבד הכול – את האישה, את הילדים ובסופו של דבר אפילו הסוס מת. ומרוב צער גם העגלון מת.

העגלון עלה לגן עדן, ומפני שסבל כל כך הרבה, קיבל מתנה. נתנו לו במתנה את מה שהוא רצה יותר מכל דבר אחר, את ההרגשה שיש לו בית, אישה, ילדים, עגלה וכמה סוסים! ונדמה לו שהוא נוסע בעגלתו שרתומה לסוסים טובים, עובד באופן מוצלח, כלומר, שנהנה מהחיים!

אולי גם אנחנו נמצאים עכשיו במצב דומה? איך נוכל לקבוע אחרת? איך אפשר לצאת מעצמנו ולראות מה קורה באמת? אולי נכנסנו לתרדמת? אולי אנחנו מהופנטים על ידי חוצנים, ששמו אותנו בפורמלין ומקרינים לנו סרט ובעצם אנחנו נמצאים בבקבוקים, ישנים מיליוני שנים, וזה העולם שלנו..

אלא שקיימת שיטה, שמאפשרת לנו להתעלות מעל כל המציאות הזאת ולראות אותה מהצד של הכוח העליון, הבורא. כאילו שהדגים פתאום שואלים: "מי זה ששם את המים באקווריום?".

ואז מתחילה תנועה אחרת של האדם לעבר הבורא שלו, כשהוא כבר מכיר את המערכת הזאת וממנה הוא עולה אליו!

tv_shlavei_sulam_40.jpg מציאות מדומה, תכנית טלוויזיה "שלבי הסולם"
ידיעות קודמות בנושא:
תמונות של המוח שלנו
כל תמונת הבריאה בתוכנו
ידיעות אחרות במדורים: מציאות מדומה, חופש בחירה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/SRMdK

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest