המצב הסופי

דעה: (א. קרבצקי, מדוראי בעיתון): נתאר לעצמנו, שרמת הטכנולוגיות אִפשרה לנו למכן את כל תהליכי הייצור. אז הצורך בעובדים יסתכם במיליונים ולא במיליארדים. דווקא היכולת להוריד את עלות המוצר ולהגדיל את הכמות בנוסף למתחרים, זה מה שדוחף את המערכת למיכון מלא. במצב הסופי כמעט לא זקוקים בעובדים, אמנם אין מי שיקנה את המוצרים.

בעל העסק יהיה מודאג מחוסר הצרכנים, אך זו לא סיבה להביא את הלקוחות על חשבון היצרן עצמו. גם לא ניתן לפתור את הבעיה על ידי חלוקת הקצבאות וסיוע מהמדינה. כי אם אף אחד לא מקבל משכורת, אז אין ממי לקחת מיסים. גם היצרנים לא ישלמו מיסים אם למוצר שלהם אין לקוח. אך המיכון המלא בהדרגה יגיע לכל העולם. כפי שניתן לראות, המערכת דוחפת את עצמה להרס עצמי. המצב הסופי הוא הכחדת האנושות. התמוטטות.

זאת אומרת, מערכת היחסים החברתיים והכלכליים חייבת להשתנות מראש לפני שהמצב הזה יגיע. האבטלה של 10% אינה מביאה לשינוי מהפכני, אמנם ברמה של 50% זה הופך להיות בלתי נמנע.

איזו מערכת אמורה להחליף את הנוכחית? הכלכלה שמכוונת לרווח פרטי יחד עם המיכון המלא, עלולה להרוס את עצמה. לכן שיפורים חיצוניים קוסמטיים אינם פותרים שום דבר.

ביטול החופש האישי של האזרחים (ניאו-פיאודליות) אינו הדרך, מפני שאין טעם להאכיל את "הצמיתים החדשים" אם המכונות מבצעות את העבודה. המלחמה הקבועה היא הדרך לקצץ את האוכלוסייה המיותרת בכדור הארץ.

הלודיזם (הריסת המכונות המאיימות על פרנסתם של העובדים) או חזרה אל הטבע, אינם אפשריים, עקב השאיפה שלנו לנוחות. כמו כן, ישנו הפחד מפני השכנים המצוידים בטנקים, מטוסים, וכולי.

המסקנה: נשאר רק ארגון מחדש של היחסים הכלכליים בין בני האדם, המעבר מיחסים תמורת תשלום ליחס בחינם ללא תשלום. צריכים סוציאליזציה (חיברות) של מפעלים, תחבורה, מערכות שירות וכדומה. משמעות הדבר היא לכוון להתפתחות והשתכללות של כל אדם בנפרד ושל כולם יחד. רק כך אפשר להעסיק את כל האנשים במשהו יצירתי כאשר כבר לא צריכים את השתתפותם בתעשייה ובייצור.

זוהי המערכת היחידה מהידועות לנו היום אשר מסוגלת להישמר מהסתירות והניגודים שמופיעים בזמן מיכון התעשייה. המערכת הזו תהיה מסוגלת להתקיים לצד המיכון ויחד עם זאת אינה הורסת את עצמה.

התייחסותי: כך כבר מדענים רבים מגיעים לפתרון הנכון של המשבר. אמנם זוהי "דרך ייסורים". לעומת זאת, חכמת הקבלה מציעה כבר עכשיו להתחיל את ההפצה של החינוך האינטגרלי החדש, על מנת לעבור ללא ייסורים, בצורה רכה ושמחה למערכת חדשה של ייצור, חלוקה וגם התעלות הרוחנית.

ידיעות קודמות בנושא:
המהפכה הטכנולוגית משנה את החברה
הטכנולוגיות הופכות אותנו למיותרים
האוטומציה נגד האדם

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/xIbzt

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest