דף הבית / קבלה לעם / ספר הזוהר / המערכת של רשב"י מחייה את הנשמה הכללית

המערכת של רשב"י מחייה את הנשמה הכללית

laitman_8378_70.jpg

המקובלים שחיו עד זמנו של רשב"י, גם עשו תיקונים במערכת הנשמות הכללית, אך ברמה יותר גבוהה. המערכת של רשב"י היא מערכת הקשורה באופן ישיר אלינו, לכן אנחנו מתייחסים לספר הזוהר כאל המקור החשוב ביותר שלנו.

בזמן שמתבצע תיקון במערכת של הנשמות השבורות, המקובלים יוצרים במערכת קשרים מיוחדים, הכנות לתיקון הכללי. הם מחיים את המערכת הזאת בכך שהם מעבירים אליה אור דרך הערוצים המקשרים שהם הניחו בתוכה. לכן אנחנו יכולים כבר לעלות ולתקן את עצמנו בתוך המערכת הזאת.

הנשמה המתקנת את עצמה, איננה משנה רק את עצמה, אלא היא מכניסה את התיקונים שלה בכל הנשמות האחרות. אך ישנן נשמות כמו נשמתו של רשב"י, המשחקות תפקיד עקרוני בתיקון – הן מסיימות שלב כלשהו ומכינות את הבסיס לכל יתר התיקונים שיבואו.

נדמה לנו שנשמה מתוקנת היא חלק מנותק מהמערכת. אך זה לא נכון. כל מערכת הנשמות היא הבריאה היחידה והאחידה, זה דומה לתמונה הולוגרפית, כאשר בכל חלק וחלק נמצאת כל התמונה כולה. ומצד השני, בתמונה השלמה נמצא כל חלק וחלק. אני חלק ממערכת הנשמות, בתוכי נמצאת כל המערכת, ובאותו האופן אני כלול בכל חלק במערכת.

הנשמה איננה יחידה אחת מכל השלם, היא נמצאת על פני כל מערכת הבריאה, היא חודרת בתכונותיה דרך כל מלכות דאין סוף. כך גם כל אחד מאיתנו! כאשר כל אחד משלים את כולם, נוצרת מערכת אחת גדולה של כל הנשמות הפועלות במערכת של רשב"י, אותה המערכת מספקת לנו תיקון, משום שדרכה אנחנו מקבלים את האור המתקן והממלא אותנו.

מתוך הכנה לשיעור על ספר הזוהר, 16.03.2010

רשומות קודמות בנושא:
מוליכי האור
המערכת של רשב"י

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/gLzdI

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest