דף הבית / אקטואליה / המעצמה הסינית

המעצמה הסינית

הערה: ההנהגה הסינית מפעילה מערכת טכנולוגית דיגיטלית, המסוגלת לנתח נתונים על כל תושב במדינה, דבר שיאפשר הפעלה של אמצעי הגנה סוציאליים או של ענישה כלפיו. האם זה טוב או רע?

תשובתי: בכללות, מדובר על מגמה גלובלית וטבעית בהחלט בימינו, לאחר תקופה היסטורית קטנה של חופש, אנחנו טובלים שוב בשיטות של דיקטטורה ומעקב מקיף כללי, זה רק אחד השלבים החדשים בתהליך של התפתחות מחזורית טכנולוגית.

בני אדם לא לומדים מניסיון קודם, מפני שאנחנו מתפתחים תחת השפעה של כוח אחד בלבד, של האגו שלנו. כל העליות והירידות שלנו הן בתוכו. זה אומר שלפנינו, למרבה הצער, תקופות לא נעימות במיוחד.

אולם, צריכים להבין, שניהול מדינה רבת אוכלוסין דורש גישה נכונה ואמצעי בקרה מיוחדים. אי אפשר לתת לדברים להתנהל מעצמם. סין, זו מעצמה רצינית. בהתחשב בהיסטוריה של העם הזה, הגיאוגרפיה והמנטליות שלה, בהנחה שתקופה חדשה תגרום להתפתחות העם ויציאה הדרגתית ממאסר בן מאות שנים.

ובכלל, אני מקווה שבסופו של דבר האנושות בעולם תתחיל להבין ולתפוס שדרוש לנו "מצע" אחר, בסיס אחר ליחסים הדדיים משותפים. איחוד נכון מעל האגו, זה מה שבני אדם צריכים ללמוד. יכול להיות, שהסינים יצליחו לעבור דרך קפיטליסטית של התפתחות בתוך "הסוציאליזם" שלהם, ולצאת בצורה פחות או יותר רגועה לקשר הדדי נכון וטוב בין בני האדם.

מתוך תוכנית הטלוויזיה "חדשות עם מיכאל לייטמן", 18.01.2018

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/QUsX8

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest