המעניק חיים

laitman_2010-03-17_zoar_0361_us-70.jpg

כעת אנחנו חושבים על האיחוד שלנו, מאחר וגילינו שרק בו אנחנו יכולים לגלות את הבורא! אינני רוצה בקשר הזה להרגיש את עצמי, אני רוצה להרגיש את כולם יחד. ולא משנה אילו הפרעות יגיעו, זה רק כדי לתת לי הזדמנות לחזק עוד יותר את הקשר. ואז ההפרעות האלו נקראות "ירידה לצורך עלייה". צריך להתכונן אליהם, לחשוב על כך כמה שיותר ולא על שום דבר אחר!

תאר לעצמך שכבר יצאת בהרגשה מחוץ לך! אם אנחנו רוצים ששׂדה הקשר הזה כבר יתקיים בינינו, אז בתוך הירידות, האכזבות והמאמצים לאחוז זה בזה יחד, נרגיש שהכוח היחיד שיכול להחזיק אותנו יחד הוא הבורא. למה יש צורך בבורא, מדוע בעצמנו איננו יכולים להתחבר? – כדי שייווצר בינינו קשר, חייב להתגלות כוח פנימי המסתיר אותנו מבפנים. הכוח הזה בכלל אינו שייך לנו! רק אם הכוח הזה (הבורא) יתגלה, אז שׂדה הקשר הזה בינינו יוכל להתקיים.

גילוי הבורא חיוני עבורנו, אחרת להתהווּת שלנו לא יהיו חיים. זה יהיה דומה לתאים מתים שנלקחו מגופים שונים וחוברו יחד, אך מהיכן לקחת את הכוח המחייה? כיצד ניתן להפיח רוח חיים בגוף מבחוץ? – איננו יודעים לעשות זאת. זהו כוח הבורא שנמצא בתוך החומר ומחייה אותו. אתה יכול לקחת אטומים, מולקולות ולחברם יחד, איך שאתה רוצה. אך מהיכן תיקח כוח חיים כדי להחיות את היצירה שלך? איננו מסוגלים לכך ואף פעם לא נוכל לעשות זאת. אנחנו יכולים לחבר מה כבר שחי, כלומר להשתמש במוכן.

גם איתנו מתרחש אותו הדבר, אנחנו נתחבר, ניצור קשר, אך מי יחיה אותו? – אז אנחנו נדרוש את הבורא! אנחנו כבר מתחילים להרגיש שבלעדיו הקשר הזה אינו יכול להתקיים.

מתוך שיעור על מאמרו של הרב"ש, 17.09.2010

רשומות קודמות בנושא:
תחנה עם מאגר אנרגיה אין סופי
איחוד עם הקבוצה מביא אל הבורא
היכן צריך לחפש את הבורא?

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/Jy2lK

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest