המנון האהבה

שאלה: מה זה במובן הרוחני חיבור בין גבר ואישה, אם הוא לא מתרחש בלילה?

תשובתי: פעולות אחדות של חיבור צריכות להתרחש בלילה, אחרות בחצות, חלק נוסף במחצית השנייה של יום השבת, וכולי. אלה הם זמנים שונים הנוחים למגע רוחני, שדורש בתוכו חיבור של כמה תנאים.

ראשית, לשם כך דרושים שניים שנמצאים תחת השפעה מסוימת של האור העליון. כי לאף אחד מהם אין אור שיתקן ויחבר אותם. הם לא משתוקקים בעצמם זה לזה, אלא מבקשים על כך מהאור, שמחבר את תשע הספירות הראשונות (החלק הזכרי) עם ה"מלכות" (החלק הנקבי) בכזאת צורה, כדי ליצור תכונה משותפת ופעולת השפעה. תחילה יורד עליהם אור התיקון, שיוצר שילוב נכון ביניהם, ואחר כך האור שאותו הם מקבלים בעל מנת להשפיע.

וזוהי הפעולה הרוחנית שלהם, המנון האהבה! אם נסתכל איך בתוך הגוף שלנו מתרחשות כל מיני פעולות, אז אפשר לראות העתקה מדויקת של פעולות רוחניות. רק שבגוף כל זה מתממש באופן אוטומטי, ללא בחירה חופשית, ללא חיפושים ואיזה שהן התרשמויות.

שלושת הסוגים של החיבור (בשבת, בחגים או בימי חול), ממומשים בהתאם למצב הרוחני של המערכת הכללית ולדרגת נשמת האדם. בעולם שלנו לפי ההקְבלה עם הרוחניות, גם כן נצפית תלות בסוג הפעילות ומצבו של האדם.

שאלה: האם שלושת סוגי החיבורים הללו נקראים "תפילה"?

תשובתי: תפילה קודמת לתיקון של כל אחד מהמרכיבים האלה. יש תפילה מהחלק הנשי הנמוך לחלק הזכרי ודרכו לבורא. יש תפילה של החלק הזכרי, שכוללת בתוכו את הרצון של החלק הנשי והחלק הזכרי מעביר לבורא. ויש כבר מה שמתקבל מהבורא. אלה הן שלוש מדרגות (תחתון, אמצעי ועליון) והעבודה שלהן בין המדרגות.

כלומר, לעליון תמיד צריכה להיות אפשרות להעביר תפילה לעלי עליון, לקבל ממנו תשובה ולהביא לתחתון. ותמיד החלקים האלה מחליפים מקומות.

אם אני מעביר עכשיו אור למישהו, אז אני נחשב לחלק זכרי, והחלק המקבל נחשב לחלק נקבי. אם המקבל מעביר בתורו אור למישהו ממני, אז הוא נחשב לחלק זכרי, והחלק התחתון נחשב לנקבי. וכך הלאה.

ברוחניות אין מין קבוע כמו בעולם שלנו. הוא משתנה בהתאם למי שאתה נמצא עימו במגע, עם העליון או עם התחתון. כל חלק משפיע נקרא "זכרי". לכן ביחס לבורא אנחנו כולנו נחשבים לחלק נקבי.

אנחנו, זו "מלכות", "שכינה". התפקיד שלנו הוא לאסוף את כל המרכיבים של ה"מלכות", לחבר אותם לאישה אחת ולקבל אור מהבורא, שנחשב לחלק זכרי, "זעיר אנפין".

מתוך התוכנית "סודות הספר הנצחי", 05.03.2014

ידיעות קודמות בנושא:
שילוב של אור ורצון
מצב רוחני שנקרא "לילה"
זיווג דהכאה עם האור

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/2brYR

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest