המנגנון המרפא

מיכאל לייטמן

שיעור – זה הריפוי לרצון שלי, האמצעי המאפשר לשנותו מהמצב המנוגד למצב הדומה לרצון רוחני. ככל שאני מגיע ליותר "מפגשים טיפוליים" של חוכמת הקבלה, כך גדלים הסיכויים שלי להתרפא – לשנות את הטבע שלי. אבל ביקור רגיל אינו מספיק, אני צריך להבין, למה הגעתי ומה תהיה התוצאה. לכן העיקר בזמן השיעור – זו הכוונה שלי להשתנות ולהידמות לרוחניות.

אם הגעתי לשיעור רק כדי לשמוע, ולא כדי להשתנות, אז שום דבר לא יעזור לי לגלות את העולם הרוחני, לא מורה מעולה ולא סביבה חזקה. שיעור בשבילי – זו השתתפות הכרתית בריפוי הנשמה שנשברה על ידי הבורא.

המורה מוסיף לי כיוון נכון למטרה והסביבה תומכת בי בדרך. אבל אני חייב לספוג בתוכי את חשיבות המטרה. ואז זה לא חשוב כלל, עד כמה החומר הנלמד מובן לי. האם אני מבין כיצד פועלות התרופות, שניתנו לי על ידי הרופא?

הרופא מכנה את המחלה ואת התרופות בשמות לא מובנים, שלא אומרים לי דבר. אני רק יודע שאני מרגיש רע. כך גם בריפוי הנשמה: מספיק שבזמן השיעור אני ארגיש שאני חולה ועכשיו אני מקבל תרופה וריפוי.

קיים מנגנון רוחני מרפא, הפועל לפי בקשתי. ולכן חשוב רק להתכונן לריפוי. דווקא לריפוי הנשמה אני מצפה מהשיעור, ולכן אני מכין את עצמי לכך מראש.

רשומות קודמות בנושא:
העיקר, שהתרופה תשפיע
הכוח המופלא של הספר
שיטת תיקון

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/PnCyv

One comment

  1. "אני חייב לספוג בתוכי את חשיבות המטרה. ואז זה לא חשוב כלל, עד כמה החומר הנלמד מובן לי".

    הרבה פעמים אני זועק לעזרה, מבקש משהו, אך איני יודע מה אני מבקש וכמובן שאיני יכול להבין מה אני מבקש, אפשר לספר המון על מוזיקה לאדם חירש ואף ללמד אותו תוים אך אם לא באמת ישמע אותה לעולם לא יכול להבין מהי. 

    "חשיבות המטרה"- דרך לימוד הקבלה אנחנו לומדים שאנחנו משיגים את המטרה רק בעזרת הסביבה, אך אני חושב שאדם באמת משיג את חשיבות המטרה רק כשהוא מבין עד כמה הוא רע, אני חושב שצריך להשקיע מאמצים בלהסביר לאנשים עד כמה האגו שלנו מזיק לנו,יש כאלו שנולדו עם רגשות אשם ויש כאלה שיהיו חייבים לפתח אותם, כמו כן אני חושב שהאגו שלנו כל כך גדול וכמובן שאיתו גם הנתק בין האנשים עד שאני פשוט לא מרגיש את הכאב של הזולת.

    המשברים הגדולים אומנם עוזרים אך אני חושב שעדיין לרוב אנשי העולם אין את היכולת להבין את הקשר בין האירועים שקורים לעצמם, צריך משהו אחר, צורת "הגשה" שבעזרת הכל יהיה יותר ברור, אך אני עדיין לא יודע מהי.

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest