המן ומשפחתו

שאלה: חג הפורים מסמל את ההתייצבות של שני כוחות זה מול זה: "מרדכי" ו"המן". אז מדוע ביום הזה יש מצווה לשתות "עד דלא ידע" בין המן ומרדכי?

תשובתי: זה כבר מתרחש לאחר הבדיקה והבירור, לאחר שאתה משתמש בכל הכלים, והכול כבר ברור ומובן לך. את המן ועשרת בניו "תלית על העץ", במילים אחרות, על זנבה של האות "ק". שום הארה כבר אינה עוברת למטה מהטבור כדי לתת חיוּת לקליפות. הקליפות אינן קיימות, אתה הרסת את כל הכוונות האגואיסטיות.

קודם לכן, למטה היו הכוונות על מנת לקבל, ה"קליפה". היא חיה בזכות ההארה מלמעלה. מעל לטבור נמצאו האותיות (התכונות): ק', ר', ש', ת'. מקודם, גם הקצה של האות ת' ירד למטה, אולם "חתכו לה את הרגל", ועכשיו מתחת לטבור יורדת רק האות ק'. וזה מסמל ש-100 אורות יורדים למטה, ובכך מחיים את הקליפה.

חייבים לעשות את זה. הרי הקליפה עוזרת לנו, היא חייבת להתקיים כדי לאפשר לנו את הבחירה החופשית, להעמיד אותנו בין הטוב והרע.

כאן, למטה, נמצאים המן ו"משפחתו", כל התכונות האגואיסטיות שהצטרפו אליו. חשוב להבין שמדובר דווקא על הכוונות על מנת לקבל, ולא על הרצונות. הרי הרצון הוא סתם חומר.

ובהמשך, מיסוד דזעיר אנפין מגיעה אל הנוקבא הארת מרדכי. היא מגיעה כתוצאה מעליית הבקשה (מ"ן) מצד נשמות ישראל, שנמצאות למטה תחת שליטתו של המן. ואז כולן יכולות לעלות למעלה בעזרת ההארה שנקראת "פורים", הארת מרדכי.

במקרה כזה, למטה נשאר רק המן עם "משפחתו". לאחר מכן מתבטלת הרגל של האות ק', כדי שלקליפות לא תהיה יותר הארה. במילים אחרות, תולים את המן על העץ, ואז הקליפות שבכל אחד מאיתנו מתות. הרי הן יותר אינן תופסות, אינן מרגישות את ההזדמנות לגנוב, להשיג משהו.

ובזה הכול מסתיים. כל הכוונות האגואיסטיות נעלמות, מפני שאין להן שום בסיס, והכול עובר מעל לפרסא, בכוונה על מנת להשפיע, לקראת גמר התיקון הקרב ובא. עכשיו כל הכלים שלך מכוסים בכוונה האלטרואיסטית, ואתה ממלא אותם באור החכמה ללא שום הגבלות. הרי אתה יצרת מסכים גדולים ומושלמים, שמשחררים אותך מהצורך לבצע חישובים.

כל החומר של המן, שהיה נמצא תחת שליטת הכוונה האגואיסטית, עבר לכוונה האלטרואיסטית. אם נאמר זאת אחרת, כל הרצונות שהיו למטה, עלו למעלה. הם נחלקו לשתי קבוצות של 248 ו-365 רצונות, ועכשיו אפילו התחתונים מצאו את עצמם למעלה. הרי אתה ניתקת מהם את הכוונות האגואיסטיות. ולמטה לא נשאר שום דבר. ואם למטה אין כלום, אז הקדושה מתפשטת מרגלין ועד הסיום, שזה נקרא, עד להר הזיתים.

מתוך שיעור על ספרו של בעל הסולם "תלמוד עשר הספירות", 20.03.2011

ידיעות קודמות בנושא:
צורות חיבור של צירופים רוחניים
הוראות לשימור האגו
פורים – הסתר וגילוי

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/xR0Q4

2 comments

 1. רב!
  אני צופה כעת במסיבת פורים של החברים דרך האתר סביבה טובה ואני באושר אינסופי שמחה יחד עם כל הגברים{גם בני הבכור בתוכם} אני מודה לבני ברוך על האפשרות לשתף אותנו יחד איתם ומייחלת ליום בו אוכל לצפות בכם 24 שעות ביממה ..בשידור חיייייייי….. ולא רק בטלווזיה

  איזה אושר אתם מסבים לי ולכל הנשיים בעולם
  אין עלייכם גבריי וגיבוריי הדורררררר…..
  תודה תודה תודה לבורא!!!!!!!!!!

 2. בוקר טוב רב!
  אני צופה בשיעור בוקר עימכם והנס מתרחש בנשמתי;
  בפעם הראשונה מתחבר הפאזל-הבורא מראה וממחיש לי מהוא עולם אינסוף-רק בחיבור הגברים לרצון אחד אני-כאשה מרגישה את הבורא-כעת מתחוור לי
  למה התכוון המשורר: תפילותיי משנות כוון לתפילה אחת קצרה וחדה ביותר: בורא עולם שבי
  חבר את בני-ברוך שבי ומיד!!
  נתת לי לחוש סוף סוף איזה עונג איזו שלווה איזה עולם בטוח יפה אוהב אינסופי יצרת עי
  חיבור הגברים שבי.
  אתמול בערב-ישיבת חברים ומסיבת פורים
  היום שיעור בוקר כאשר אתה-רב נותן נאום לאומה-התחברו וצאו מהאגואיסטיות שבכם ומיד שם תמצאו בורא-הלוואי שכולכם מרגישים כמוני את החיבור שנוצר בתוכי בזכותכם-עליתי עוד מדרגה
  בורא עולם העלה את גדולי הדור לתיקון ומהר!!
  תודה לך רב יקר תודה אתה עושה עבודתך נאמנה
  תודה תודה תודה..הנסיעה הקרובה שלך עומדת להיות מאוד מיוחדת ומכריעה אני מרגישה…
  האנושות עומדת בפני היפוך מטורף אנחנו הנשיים איתך ועם תלמידך לא עוזבות את הבורא עד שייתן לך לסיים את העבודה-אל דאגה אנו את העבודה שלנו נעשה נאמנה תומכות בך 24 שעות ביממה
  בהצלחה!!!!!!

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest