דף הבית / אקטואליה / המלחמה בכבישים

המלחמה בכבישים

שאלה: נכון להיום המלחמות מסתיימות מהר, אבל קיימת מלחמה שנמשכת כל הזמן ולא נעלמת, וממשיכה לגבות חיי אדם, המלחמה בכבישים. על פי הסטטיסטיקה, נהרגים בכבישי העולם בשנה אחת 1,251,431 בני אדם. בישראל זו פשוט טרגדיה! נהרגו בכבישים יותר אנשים מאשר בכל המלחמות. מדוע זה קורה?

תשובתי: זה קורה מפני שאדם אחד לא מרגיש אדם אחר. לא מרגיש! אני מתיישב במכונית כמו בטנק שלי, ונדמה לי שאף אחד לא יכול לעשות לי דבר. האחרים שנמצאים מחוץ למכונית שלי, כאילו לא קיימים מבחינתי. אני צריך לנסוע מהר למקום כלשהו, ומה פתאום הם נמצאים בדרך שלי, הם מופיעים לפניי כמו הפרעות. אנשים מתרוצצים, מכוניות נוסעות, רמזורים מתחלפים. אני רוצה לראות לפניי דרך ריקה נוחה וחלקה וללחוץ עד הסוף על דוושת הגז. אני רוצה לחיות בעולם ריק. בכל מקום אור ירוק, הכול ריק. זה כזה תענוג!

הערה: אתה אומר זאת, ואני מבין שהגישה הזו קיימת בתוכי ב 100%.

התייחסותי: זה הרצון שקיים בתת מודע, כמובן.

שאלה: אכן קיים רצון כזה, ובאמת כך אני נוסע. אז מה עלינו, בני האדם, לעשות? האם אני בכלל יכול להרגיש אדם אחר או לא?

תשובתי: לא. בשום אופן! יהיה גרוע יותר ויותר. זוהי תוצאה של האגו האנושי.

שאלה: מה לעשות? כיצד אפשר שזה יפחת ויעלם?

תשובתי: לא, אי אפשר לעשות זאת, מפני שבעולם שלנו יש הנהגה עליונה, שמכוונת לכך שאנחנו נסבול יותר ויותר, עד שנחליט באופן סופי שעלינו להיפטר מהטבע האגואיסטי שלנו. רק אז נוכל לראות כיצד אנחנו מתחילים סוף כל סוף ליהנות מהחיים, על ידי יחס טוב זה לזה, על ידי רוגע בכבישים. עלינו לרפא את הטבע האנושי בקנה מידה עולמי. ואז כולם יחייכו אליך ואתה תרצה לעזור לכולם.

שאלה: אבל האם האגואיזם ייעלם? זה הרי הטבע שלנו.

תשובתי: אנחנו יכולים לעבוד איתו בצורה נכונה. הוא יסית אותנו במקצת, ואילו אנחנו נתקשר מעליו בצורה נכונה ונעלה יותר זה עם זה .

שאלה: כלומר לפי דעתך "ריפוי" האגואיזם צריך להתרחש דווקא באופן נוקשה, דרך ייסורים?

תשובתי: לא, לא דרך ייסורים. הייסורים הכרחיים כדי שאדם יאמר: "אוי, הבנתי הכול!", ויתחיל להשתנות. תתאר לעצמך שזו אימא שלך שחוצה את הכביש, או הילד הקטן שלך שקפץ לכביש עם כדור מול הרכב שלך.

שאלה: כלומר עליי לתאר את האדם הקרוב ביותר, את מי שהכי קרוב לאגואיזם שלי?

תשובתי: כך עליך לראות את כל בני האדם. לכן זו לא רק בטיחות בדרכים, אלא גם חינוך של אדם אחר. דרך הבעיות הללו. עליך לרפא את השורש של כל הבעיות, את האגואיזם האנושי.

שאלה: האם ברגע שאראה את בני האדם קרובים אליי, יקרים לי, יופיע בי מצב אחר לגמרי?

תשובתי: כן. וחוץ מזה צריך להראות להם מה זה אומר אדם קרוב. כלומר למעשה אתה נמצא יחד איתם בתוך מערכת הנהגה עליונה אחת שנקראת "נשמה". ומה שאתה עושה לו, אתה למעשה עושה לעצמך. אלא שבינתיים אתה לא רואה זאת. זה בכוונה נעשה כך, כדי שתגיע באופן מודע להכרה שעליך לנהוג עִם אדם אחר כמו עִם עצמך. ובאופן כזה אנשים יגיעו להכרה.

הערה: כלומר אם אנחנו קיימים במערכת אחת, אז בכך שאנחנו עושים רע לאחר, שונאים אותו, מתייחסים אליו בצורה רעה…

התייחסותי: למעשה אתה עושה זאת לעצמך. האחר בכלל לא קיים. כך זה מצטייר לך, כדי שעל פני זה תעבד את היחס כלפי עצמך.

מתוך תוכנית הטלוויזיה "חדשות עם ד"ר מיכאל לייטמן", 05.12.2019

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/bYwT7

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest