המכתב המוצפן

מיכאל לייטמן

למתחילים חוכמת הקבלה היא בראש ובראשונה מבנה של עולמות עליונים (לפי הספר "תלמוד עשר הספירות" או לפי המאמר "פתיחה לחכמת הקבלה"). לתלמיד המתחיל הטקסט חייב להתחיל להיות מורגש כתוצאה מהלימוד.

בדומה למוזיקאי, שקורא תווים ושומע בתוכו את המוזיקה, ומרגיש בתוך עצמו את הצלילים. כך גם אנחנו צריכים להתחיל להרגיש את הפעולות הרוחניות, ובצורה עוד יותר חזקה וריאלית מאשר את העולם הזה. כי המדרגה הרוחנית הקטנה ביותר מורגשת פי מיליארד ברור יותר וחזק יותר, מאשר כל העולם הזה! כל העולם שלנו, עם כל היקום, כל החיים שלנו בכל הזמנים, נכללים בעולם הרוחני, כנקודה אחת קטנה.

אני קורא ספר, כאילו זה מכתב מוצפן, שבפענוח שלו ובידיעתו תלויים כל גורלי וכל החיים שלי. כך אנחנו צריכים להרגיש עצמנו בזמן השיעור, בלימוד "תלמוד עשר הספירות". ולא חשוב, שבינתיים בזמן שאני קורא, אני לא מבין דבר. חשוב רק עד כמה חזקה ההשתוקקות והשאיפה שלי להרגיש את הטקסט בתוכי!

חסר לנו רק רצון! אם אנחנו נרכוש את הרצון הנכון, אז דווקא בעזרתו ואיתו ניכנס לעולם הרוחני, נתחיל להרגיש אותו בתוך הרצון הזה. ובינתיים, אנחנו נמצאים במצב של חוסר הכרה ביחס לרוחניות. בדומה לאדם מחוסר הכרה, שלא תופס ולא קולט את העולם הסובב אותו. לכן, לגילוי העולם הרוחני חסרה לנו רק ההשתוקקות והשאיפה לכך!

מתוך שיעור מס' 1 בקונגרס צפון אמריקה

רשומות קודמות בנושא:
תוכנה במחשב אוניברסאלי
העיקר, שהתרופה תשפיע
הכוח המופלא של הספר

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/F5jOd

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest