דף הבית / כללי / המילה המתוקה "חופש"

המילה המתוקה "חופש"

laitman_2009-02-03_3_70.jpg

שאלה: מה מרגיש אדם שהוא חופשי?
תשובה: חופש האדם הוא בשמירת האיזון שלו עם כל היקום. להחזיק את עצמו כך, שעל כף אחת של המאזניים, הכף הימנית, מונח כוח הבורא, תכונת ההשפעה, ועל הכף השנייה, הכף השמאלית, מונח כוח הבורא, תכונת הקבלה: צידו הישר וההפוך, קדושה וטומאה. אם האדם מסוגל להחזיק את עצמו ביניהם, יש לו חופש מההשפעה של שניהם, מהשפעת הבורא, ואז הוא מסוגל לבטא את הבחירה החופשית שלו!

שאלה: איך אפשר להחזיק את עצמך על חוד המחט הזה?
תשובה: צריך לדבוק בבורא, למשוך אותו אליך בכל הכוחות, לאחוז בו כמו שתינוק אוחז באמו. התינוק אוהב להרגיש שהוא תחת הגנתה של אמו, ומשם מסתכל באופן אמיץ על כל העולם. או כאשר הוא יושב על ברכיה, הוא מצביע לאן להביא אותו, ובזה הוא מבטא את בחירתו!
זו הנוסחה הנכונה, שבה הוא יכול להתפתח. הוא יודע שכשהוא עם אמא, הוא בטוח, הוא יכול להשתמש בכל כוחותיה ויכולותיה, הוא יכול "לסובב" אותה איך שירצה. כך גם אנחנו צריכים לעבוד עם הבורא!

שאלה: מה מתארות מכות מצריים?
תשובה: זה הבורא שמלמד את האדם איך להילחם בטבע שלו, אך יחד עם זאת הוא מחמיר עימו ומזהיר אותו. הוא מראה לאדם דוגמאות איך אפשר להילחם באגואיזם.

זה הבורא שאומר: "תראה מה צריך לעשות, ובוא אל פרעה! אתה אוחז בי וגם אני אחזיק אותך, אך עליך ללמוד לדבוק בי, כדי לדעת לעמוד נגד המפלצת הזאת שמתגלה בך, דרך 10 כוחות הטומאה העיקריים שלה. עליך רק לשבת על ברכיי ולרצות שהמפלצת הזאת תירגע, אך אני ארגיע אותה רק לפי הוראותיך, רק אם תדבק בי."

אם האדם מבצע את העבודה הזאת, זה אומר שיש לו חופש בחירה. במצב הזה יש לו את כל התנאים הנחוצים לכך!

ידיעות קודמות בנושא:
הנולד כעבד לא מכיר את החרות
מה יוצא מהבורא?
בוא אל פרעה!
ידיעות נוספות במדורים: התפתחות רוחניתקצרים, חופש בחירה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/3nMFR

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest