דף הבית / קבלה ומדע / מציאות מדומה / המטריקס של המציאות שלנו

המטריקס של המציאות שלנו

laitman_2009-12-23_2415_70.jpg

חכמת הקבלה נקראת פנימיות התורה, חכמה פנימית, מאחר והיא מדברת רק על מה שנמצא בתוכנו. למעשה הגופים שלנו וכל החומר אינם קיימים כלל. לכן העולם הזה נקרא דמיוני, העולם המדומה. ברגע שנתחיל לתפוס את המציאות בצורה נכונה, אנחנו נתחיל להרגיש, שכל זה קיים רק בתוך הרצון שלנו. הרצון שלנו נותן לנו הרגשה שהטבע קיים: הדומם, הצומח, החי ובני האדם. כל אלו הן בעצם תופעות שונות בתוך הרצון שלנו.

אנחנו חיים בתוך מטריקס, אנחנו צריכים רק להכיר את כל מה שקיים באופן בלעדי בהרגשה שלנו. ישנו רק הרצון ליהנות שמרגיש את התופעות המתרחשות בו בלבד. לכן חשוב לנו מאוד לא לשכוח את זה, כי הרי הגישה הזו לתפיסת המציאות, "הכל תלוי בי, ולא במה שבחוץ", מכוונת אותנו לתיקון הפנימי שלנו.

אנחנו תופסים את עצמנו ברצונות שלנו על רקע האור העליון. הכל על רקע האור העליון! עולם אין סוף, הוא בסך הכל האור העליון. שם איננו רואים את עצמנו, מאחר ואנחנו משיגים את אותו המצב, את אותה התפיסה, אותה המציאות, אותן התכונות כמו האור.

125 המדרגות שבהן ירדנו מהמצב ההוא, אלו מדרגות של ריחוק ההולך וגדל מהאור העליון, שעל פני הרקע שלו אנו רואים את עצמנו. לכן כל מה שאנחנו רואים מסביב הוא רק הרצון שלנו, שכולל בתוכו את הדרגות: דומם, צומח, חי ומדבר, ד' דרגות העביות (גסות הרצון), אלו הן מידות המראות לנו את השוני שלנו מהאור העליון. התמונות הללו הן המציאות שלנו, המצטיירת לנו בצורת העולם הזה.

המאמצים הקבועים שלנו לגלות את המציאות האמיתית, להתאחד עם תמונת המציאות האמיתית, מאלצים אותנו לתקן ולשכלל את עצמנו, ולראות את כולנו יחד. כי הרי ככל שאנחנו מתחברים בינינו יותר, כך אנחנו נכללים יותר בתוך האור, וכך אנחנו מתקדמים לחיים המושלמים והנצחיים שלנו בעולם אין סוף.

כל התופעות הללו, שאותן אנחנו רואים כאילו מחוץ לנו, נעלמות כמו חלום. כי הרי למעשה אנחנו חיים רק בתוך האור. הנחת היסוד הזאת היא מאוד חשובה בחכמת הקבלה, מאחר והיא מבדילה את חכמת הקבלה מכל הפילוסופיות, הדתות ושאר השיטות למיניהן. חכמת הקבלה אומרת לאדם שהוא חייב לתקן רק את הרצון שלו ולהידמות לאור. ואף פעולה פיזית אינה שייכת לזה.

מתוך השיעור השביעי בכנס "זוהר לעם" 2010, 24.02.2010

ראה מאמרים קודמים בנושא:
שאלה של חיים ומוות
הדמיון מסייע לנו לגדול

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/SyHQy

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest