דף הבית / כלכלה / כסף / המחאות בעולם

המחאות בעולם

דעתו של מדען המדינה זביגנב בז'זנסקי: "בעתיד הקרוב עומדות לפרוץ בארצות הברית מהומות של מעמד הביניים. מעמד הביניים האמריקאי כבר סובל בצורה רצינית מאוד מהמשבר, והוא יסבול עוד יותר מהקריסה הכלכלית וגדילת האבטלה. דווקא זה יכול לעורר את המהומות של האזרחים, להחריף את הסכסוכים החברתיים ואת העוינות, ולעורר סוגים שונים של רדיקליזם".

עצרת בלונדון

ידיעה: "ממש במרכז לונדון, בכיכר טרפלגר, מתקיימת עצרת שבה משתתפים אלפים רבים – המחאה ההמונית ביותר בשנים האחרונות, שנותנת הזדמנות להאשים את הממשלה במשבר הכלכלי ובחוסר הרצון לפתור את הבעיות החברתיות.

בין הנואמים צפוי להשתתף מייסד האתר וויקיליקס, ג'וליאן אסנג', שמתכוון להציג חשיפות נוספות אודות שלטונות ארה"ב. על פי התכנון של המארגנים, לאחר העצרת בכיכר טרפלגר המוחים אמורים לצעוד לדאונינג-סטריט אל ביתו של ראש הממשלה ולהמשיך שם את המחאה".

פעולת מחאה בפריז

ידיעה: "בפריז, כאלף מובטלים השתתפו בפעולת מחאה המונית נגד חוסר היציבות של הכלכלה.

הם צעקו את הסיסמאות "די לאבטלה!" ו"מי שזורע עוני קוצר זעם" וכן הציגו שקופיות שבהן מוצגות הדרישות העיקריות, ביניהן: "הענקת הזכות לעבודה ולשכר ראוי".

"אנחנו כאן כדי להביע את הזעם שלנו בנוגע למצב החברתי המתדרדר מיום ליום. הפעולה שלנו נועדה לתמוך באלה שנכנסו לשורות האזרחים המובטלים והנצרכים בגלל רמה נמוכה של הכשרה מקצועית או בעיות בריאות.

מדובר גם במומחים בעלי תעודות, גם בעובדי מדינה לשעבר, וגם בפנסיונרים שחיים מתחת לקו העוני ונאלצים לחפש עבודה. לפני הבחירות אנחנו צריכים לגייס את שורותינו ולומר בנוקשות לפוליטיקאים שאין להם זכות לשייך את כל הצרות שלנו למשבר", הכריזו נציגיהן של חמש התאחדויות צרפתיות שמייצגות את העניים והנצרכים של הרפובליקה".

ידיעות קודמות בנושא:
מלחמה למען השלום
מצעד הממורמרים
בכל רחבי העולם מתעוררות מחאות

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/PS3eV

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest