המועדון הרומי

הערה: המועדון הרומי והמומחים המובילים שלו מבקרים בחריפות את הקפיטליזם, את הספקולציות הפיננסיות, את המטריאליזם. הם תומכים בהבנה פשוטה של העולם, קוראים לכלכלה חלופית, לחינוך חדש, להשקפת עולם רוחנית ומוסרית, לציביליזציה פלנטרית והרמונית אחת.

תשובתי: בכללות, המסקנות שלהם כביכול הגיוניות, אבל הבעיה שאנשים אלה לא מבינים לחלוטין את משמעות החיים. מבלי להעליב, אני מכבד את הוגי הדעות, האנליסטים והמדענים של המועדון הרומי, יש ביניהם אפילו חתני פרס נובל. עם זאת, חומקת מהם שכבה עליונה יותר, המשמעות הכללית של ההתפתחות האנושית, קשר עם הטבע העליון.

קריאה להגבלה עצמית לא תניב דבר. לא ניתן לעצור את האגו, הוא דוחף אותנו קדימה, אפילו אם מלפנים נמצאת תהום. עבור האגו "הרמוניה", זה תענוג עצמי בלתי מוגבל על חשבון אחרים.

נפגשתי עם ההנהגה של המועדון הרומי וארגונים נוספים שבמידה כזו או אחרת מודעים לבעיות היסודיות של זמנינו. למרבה הצער, כולם נותרים בשבי של הדוֹגמות העצמיות, בלי שרואים ומבינים את המטרה של התפתחות האנושות כולה, אנחנו לא יכולים לחשוב על שום דבר. לכן לא נשאר לנו שום דבר אחר, אלא להתעלות מעל האגו בעזרתה של חכמת הקבלה. רק היא תאפשר לנו לפרוץ את המעגל הקסמים ולעלות למדרגה הבאה, שממנה נראה את המשמעות האמיתית של החיים, את המטרה של הקיום שלנו.

מתוך תוכנית הטלוויזיה "חדשות עם מיכאל לייטמן", 18.01.2018

 

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/dnTN1

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest