דף הבית / כלכלה / כסף / המובטלים בארה"ב

המובטלים בארה"ב

ידיעה: "בתחילת השנה שעברה, 75% מהמובטלים האמריקאים קיבלו דמי אבטלה. אבל תקופת הסיוע, שהוארכה על ידי הממשל הפדרלי עד ל-99 שבועות, פגה עבור רבים בסתיו של השנה הנוכחית.

על כן, כמות מקבלי דמי האבטלה ירדה ל-48%. שני מיליון איש, שסיימו את 99 השבועות שלהם, עדיין אינם יכולים למצוא הכנסה קבועה. לקראת פברואר, 2.2 מיליון איש נוספים עלולים להישאר ללא סיוע. מובטל מקבל בממוצע 300 דולר בשבוע.

שליש מאלה שאיבדו את עבודתם, כשסה"כ מדובר ב-14 מיליון איש, לא מצאו עבודה קבועה במשך שנה או יותר. כידוע, ככל שהאדם מבלה זמן רב יותר ללא עבודה, כך יש לו פחות סיכויים למצוא עבודה. זה קשור לאובדן כושר העבודה, לגיל, ולגידול בכמות מחפשי אותה העבודה.

דמי האבטלה עזרו בשנה שעברה ל-3.2 מיליון אמריקאים שלא להחליק אל מתחת לקו העוני (עוני פירושו: כאשר ההכנסה השנתית ל-4 אנשים נמוכה מ-22,314 דולר). המובטלים שנשארו ללא דמי אבטלה יכולים לסמוך על תלושי המזון. כרגע מקבלים אותם 46 מיליון איש".

התייחסותי: בזמן הקרוב עשרות מיליוני בני אדם יהפכו למובטלים. הממשלות חייבות להכניס אותם לחינוך והשכלה אינטגרליים. הדבר יביא להבראת החברה ולשינוי מבני של כל המערכת החברתית-כלכלית.

ידיעות קודמות בנושא:
בבריטניה נספרו לראשונה מיליון מובטלים צעירים
אבטלה: האם יש אור בקצה המנהרה
שוטטות במשבר אבטלה אמריקאי

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/bQOgt

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest