הלב הרואה

שאלה: נאמר ש"ה' יפקח עיני לבו". מה הכוונה "עיני לבו", וכיצד לפתוח אותן?

תשובתי: יפקח עיני ליבו, זה נקרא, שהלב חכם ומבין. עיניים, זה כלי "חכמה", ולב, זה כלי ד"בינה". כששני הכלים האלה מתחברים יחד כ"אבא ואימא", כ"חכמה" ו"בינה", אז אדם מתחיל להרגיש בתוך הלב "חכמה".

הלב שלנו, הוא רצון לקבל, רצון ליהנות. תיקון הלב נקרא, שהלב רוכש את תכונת ההשפעה, את "אור החסדים". לפי "אור החסדים" שמתלבש בלב אני יכול להבין את המציאות הנסתרת שמנהלת אותנו. ואז הלב שלי נעשה לב חכם, לב מבין, לב מרגיש.

הוא לא מרגיש סתם את הרצון הבהמי ליהנות, אלא מרגיש את המציאות האמיתית. זה נקרא, שקניתי את חכמת הלב. בתוך הרצון שנקרא "לב", נעשה תיקון על ידי "אור החסדים", ואז ב"חסדים" מתלבשת "חכמה". אז נאמר, שהלב מבין, ואנשים כאלה נקראים "חכמי לב", מפני שקיבלו על הרצונות שלהם תיקון של "חסדים" ו"חכמה". ה"חסדים" עד כדי כך מתוקנים, שיכולים לקבל גם כן את "אור החכמה", לקבל בעל מנת להשפיע. אז הלב מתחיל לראות.

מתוך שיעור על הקדמה לספר "פנים מאירות ומסבירות", 20.03.2014

ידיעות קודמות בנושא:
מי הם "חכמי לב"
תלמד להבין בלב
החכמה, שהאדם צריך לדעת אותה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/yhYFn

One comment

  1. שולמית אילת

    תבורך מפי עליון מורינו ורבינו ,המשקה אותנו בשכיות חמדה עם פנינים בוהקים אל הלב נכנסים בתורת אמת שזורים בחוטי זהב נרקמים בליבינו המעריך שבת שלום ומבורך לך ולכל בני ביתיך לכל תלמידיך בני ברוך המבורכים ולכל בית ישראל באשר הם.תודה תודה תודה.<3

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest